Jak tworzyć lokalne ogłoszenia nieruchomości, które będą skuteczne?

Jak powinniśmy pisać ogłoszenia o sprzedaży mieszkania lub domu? Przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik, który przyda się wszystkim planującym w najbliższym czasie wynajem lub sprzedaż swojej nieruchomości.

Przygotuj wszystkie informacje o nieruchomości

Jeśli mowa o ogłoszeniach nieruchomości, koniecznie skupcie się i zwolnijcie, bo pośpiech może być w tym przypadku na prawdę złym doradcą. Oferta opracowana dosłownie w kilka minut nie będzie na pewno kompletna. Nie można pominąć wielu istotnych danych, bo kupiec z pewnością się nie znajdzie. Jeśli dołączycie fatalne zdjęcia – pewnie nikogo nie zachęcą. Jeżeli chcecie dodać lokalne ogłoszenie nieruchomości za darmo – koniecznie poświęćcie temu czas i uwagę!

Piszesz ogłoszenie sprzedaży bądź wynajmu nieruchomości? Pamiętaj o tych elementach!

Dla mieszkań i domów, koniecznie pamiętaj aby opisać ich dokładną lokalizację oraz cenę. Zaznacz czy ta kwota podlega jakiejkolwiek negocjacji. Opisz powierzchnię nieruchomości, pomieszczenia jakiś się tam znajdują, piętro, rodzaj zabudowy. Napisz czy to dom parterowy, piętrowy, mieszkanie w wieżowcu, szeregówka czy coś innego. Opisz jaka jest forma własności i stan techniczny budynku. Zaznacz czy nieruchomość jest dostępna od ręki, w jakiej jest okolicy i jak wygląda okoliczna infrastruktura.

W ogłoszeniach lokalnych dotyczących wynajmu podkreślcie jaka jest wysokość czynszu i opłat za wszelkie media. Jeżeli chcecie podnająć jedynie pokój, np. studentowi – zaznaczcie w ogłoszeniu, czy reszta mieszkania jest zamieszkana przez innych studentów, czy właściciela.

Sprzedam działkę!

W darmowych ogłoszeniach lokalnych dotyczących działek kluczowymi informacjami będą np. czy działka jest budowlana czy jedynie rekreacyjna, a także czy jest ona działką uzbrojoną, czy też nie.

Ogłoszenia nieruchomości muszą być napisane prosto, jasno oraz konkretnie

Wiadomo, że liczy się produkt czyli np. mieszkanie, a nie cała otoczka i nikt nie kupi od Was mieszania brudnego, zniszczonego, zaniedbanego. Poza mieszkaniem, ważne jest jednak także ogłoszenie, bo jeśli ono nie przyciągnie zainteresowanych, nawet najlepszego i najpiękniejszego mieszkania nie sprzedacie. Treść zamieszczana przez Was w portalu ogłoszeniowym jest na prawdę niezwykle istotna!

Skuteczne ogłoszenia nieruchomości muszą zawierać zdjęcia

Ogłoszenie mieszkania na wynajem czy domu na sprzedaż, które ma przykuć uwagę potencjalnych kupujących powinno mieć świetnej jakości zdjęcia. Ładne, biała, nie zażółcone światło. Czyta i pusta przestrzeń. Minimalizm i brak zbędnych bibelotów. Takie fotografie pokażą Wasze mieszkanie na sprzedaż w lepszej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *