Pożyczki pozabankowe przez Internet – na co należy uważać?

Niejasna umowa, wysokie kwota całkowitej spłaty, lęk przed nieuczciwymi pożyczkodawcami… lista obaw, które wiążą się pożyczkami przez Internet jest naprawdę długa. Osoby nastawione sceptycznie bardzo często powołują się na liczne przykłady z telewizyjnych programów reporterskich, w których zadłużone osoby traciły przez wierzyciela dorobek całego życia. Pożyczka gotówkowa online przeszła jednak długą drogę, aby stać się w pełni bezpiecznym, określonym przez normy prawne produktem, którego zakup nie wiąże się z finansowym ryzykiem. Nie oznacza to jednak, że umowę pożyczkową należy podpisać bezrefleksyjnie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby podpisane zobowiązanie było dla Ciebie korzystne?

Brak przynależności do Związku Przedsiębiorstw Finansowych

Działające w Polsce firmy finansowe podlegają szeregowi ustaw, regulujących maksymalną wysokość powstałego zobowiązania oraz zakres praw i obowiązków pożyczkodawcy oraz pożyczkobiorcy. Należą do nich m.in. Ustawa antylichwiarska, Ustawa o kredycie konsumenckim czy Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym. Regulują one opłaty, jakim może podlegać pożyczka gotówkowa online. Warto również upewnić się, czy dana firma należy do ZPF – Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Organizacja ta łączy podmioty, które oferują swe usługi w oparciu o klarowne mechanizmy, zdefiniowane w ramach aktualizowanych regularnie Zasad Dobrych Praktyk.

Wszyscy członkowie są również zobligowani do spełnienia wymogów tzw. Certyfikatu Audytu Etycznego. Dokument ten gwarantuje, że dana firma realizuje warunki umowy zgodnie z przyjętymi normami i literą prawa. Firmy, które nie mogą legitymować się taką dokumentacją, należy traktować ze szczególną ostrożnością. O ile w dalszym ciągu są one zobligowane do przestrzegania odpowiednich ustaw, żadna organizacja nie zweryfikowała rzeczywistej współpracy pomiędzy pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą.

 pożyczki pozabankowe przez internet

Brak RRSO i kalkulatora pożyczki

Bardzo istotnym elementem, którym powinna charakteryzować się wiarygodna pożyczka gotówkowa online, jest łatwy dostęp do kompletnego kalkulatora kosztów. Opcja ta umożliwi Ci precyzyjny wgląd w całkowitą wysokość powstałego zobowiązania i składa się z:

  • całkowitej kwoty pożyczki
  • czasu trwania umowy
  • miesięcznej raty
  • całkowitej kwoty pożyczki (składającej się z opłaty prowizyjnej, opłaty za udzielenie pożyczki i
    odsetek)
  • stopy oprocentowania w skali roku
  • Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.

Utrudniony dostęp do którejkolwiek z powyższych powinno wzbudzić Twoje uzasadnione wątpliwości. Otrzymana pożyczka gotówkowa online może wówczas znacznie różnić się od tej, o którą wnioskowałeś przez Internet. Aby pożyczka gotówkowa online spełniła Twoje oczekiwania, należy udać się po nią do sprawdzonej, wiarygodnej firmy, której praktyki są monitorowane przez odpowiednie organizacje. Jedną z takich organizacji jest TAKTO Finanse, laureat sierpniowej nagrody porównywarki finansowej SowaFinansowa.pl za najkorzystniejszą pożyczkę pozabankową na dużą kwotę. Zapoznaj się z ofertą TAKTO Finanse i wybierz firmę, z którą pożyczka gotówka online będzie zaledwie prostą formalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *