Jakie jest zastosowanie obróbki elektroerozyjnej w przemyśle?

Obrabiarki CNC pełnią rozmaite funkcje i szturmem zdobywają uznanie w kolejnych branżach. Produkcja skomplikowanych elementów na skalę masową i prototypowanie nowych rozwiązań zyskały na jakości i ekonomiczności. W dzisiejszym artykule przedstawimy ważną gałąź usług CNC, jaka obejmuje wykorzystanie zjawiska erozji elektrycznej. Poznaj najważniejsze zastosowania techniki elektroerozyjnej i przekonaj się do jej skuteczności!

Czym jest obróbka elektroerozyjna?

Wyładowania elektryczne niosą w sobie potężną dawkę energii, którą można kontrolować i zaprząc do pracy w uprzednio przygotowanym środowisku. Ogromna temperatura wytworzona między elektrodą obrabiarki CNC a surowcem powoduje wyparowanie części materiału, nadając mu pożądany kształt.

Istnieje szeroki katalog surowców określanych jako trudnoskrawalne. Tradycyjne metody obróbki nie sprawdzają się zbyt dobrze w przypadku stali o wysokiej twardości lub węglików spiekanych. Dlatego każda profesjonalna narzędziownia powinna dysponować maszynami do drążenia wgłębnego lub cięcia elektroerozyjnego.

Gdzie obróbka EDM okazuje się najbardziej przydatna?

Pierwszym punktem zaczepienia dla technologii EDM pozostaje branża produkcji maszyn. Pod tym rozległym pojęciem kryje się zarówno przemysł motoryzacyjny, jak i wytwarzanie specjalistycznych podzespołów lotniczych. Obrabiarki CNC z funkcją elektroerozji gwarantują precyzyjne i powtarzalne skrawanie komponentów ze stopów stali o najwyższej twardości.

Uruchomienie systemu produkcji części na masową skalę pociąga za sobą ogromny wysiłek organizacyjny i inżynieryjny. Scedowanie większości zadań do obrabiarki zintegrowanej z oprogramowaniem CAD pozwala na opracowanie dowolnych elementów łączeniowych, turbin silnika, rur, form wtryskowych lub niszowych narzędzi.

Obróbka elektroerozyjna świetnie sprawdzi się także podczas prac nad komponentami dekoracyjnymi. Te znajdziemy w wielu domach lub budynkach firmowych, gdzie estetyka ma bezpośrednie przełożenie na napływ nowych klientów. Interesuje Cię wykonanie niestandardowych elementów z metalu dla wyposażenia restauracji? Postaw na park maszynowy CNC i skorzystaj z funkcji EDM, a rezultaty przekroczą najśmielsze oczekiwania.

Drążenie elektroerozyjne okazuje się niezastąpione przy produkcji wszelkiego rodzaju matryc odlewniczych. Nieregularne kształty i wysoka zmienność koncepcji powodują znaczny wzrost kosztów wytwarzania form tradycyjnymi metodami. Tymczasem prace w technologii EDM przebiegają nie tylko szybciej, lecz również o wiele taniej. Obróbka elektroerozyjnastanowi remedium na problemy licznych przedsiębiorców i dostarcza im rozwiązań na rzecz poprawy konkurencyjności.

Obróbka elektroerozyjna w Sacher CNC

Sprawdź kompleksowe usługi z zakresu obróbki elektroerozyjnej CNC w parku maszynowym Sacher. Urządzenia sterowane komputerowo dają gwarancję doskonałej jakości. Cała narzędziownia Sacher skupia się na dostarczaniu wydajnego i powtarzalnego procesu. Dowiedz się więcej na stronie https://sacher-cnc.com/pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *