Nowy samochód na kredyt – jakie niesie korzyści?

Kupno samochodu od zawsze wiąże się z trudnym wyborem pomiędzy samochodem używanym, a nowym. Oczywiście zdecydowana większość z nas decyduje się na auto z rynku wtórnego, decydującym czynnikiem jest bowiem kryterium ceny. Jednak zaciągając kredyt na auto możliwe jest także kupno samochodu nowego, prosto z salonu. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Kredyt na auto = samochód najnowszej generacji

Kredyt na auto pozwoli na kupno nowego, wyposażonego w szereg najnowszych rozwiązań technologicznych pojazdu – które bardzo często niedostępne są w starszych modelach. Oprócz nieco bardziej „gadżeciarskiego” wyposażenia, nowe pojazdy posiadają cały szereg systemów wpływających na bezpieczeństwo jazdy, czego pod żadnym względem nie można bagatelizować.

Oprócz systemów ABS czy ESP, nowy pojazd może posiadać szereg systemów wspierających jazdę. Instaluje się np. algorytmy, które potrafią utrzymać prawidłowy tor jazdy, systemy informujące o pojeździe znajdującym się w tzw. „martwym punkcie”, czy aktywny tempomat dostosowujący prędkość naszego auta do prędkości pojazdu jadącego przed nami. Rozwiązań można mnożyć.

Pewny stan techniczny nowego samochodu

Zdecydowana większość awarii używanych samochodów nie wynika tylko i wyłącznie z wadliwego modelu (czy złego procesu produkcyjnego), ale w dużej mierze ze złego użytkowania samochodu. Problemy wynikają ze zbyt agresywnej jazdy, ze zbyt rzadkiej wymiany oleju, czy też z montowania złej jakości części zamiennych.

Niestety kupując samochód używany nie masz żadnej pewności, w jaki sposób dany egzemplarz był wykorzystywany. Nowy pojazd jest w tym przypadku znacznie pewniejszy: możesz o niego odpowiednio zadbać, by służył Ci przez długie lata, a jego pierwsza awaria nastąpiła nawet na długo po zakupie. Kupno takiego samochodu, nawet za kredyt na auto, w tym aspekcie jest korzystniejsze.

Samochód z pewnego źródła

Nigdy nie możesz mieć całkowitej pewności, jakie jest źródło samochodu, który kupujesz. Nie wiesz, czy nie był wcześniej kradziony, czy nie jest na nim nałożone zajęcie komornicze, czy też pojazd nie jest przedmiotem zastawu. Tego typu sytuacje nie są częste, ale zdarzają się regularnie.

Kupując pojazd od autoryzowanego dealera masz gwarancję, że pochodzi on z pewnego, legalnego źródła. Należy wziąć to pod rozwagę: w końcu nie chcesz, by auto zostało Ci skonfiskowane przez policję. Kredyt na auto warto więc zaciągnąć chociażby po to, by uniknąć tego typu nieprzyjemności.

Znacznie nowocześniejszy design

Oczywiście wygląd nie ma znaczenia, ale trzeba przyznać, że współczesne samochody są naprawdę… ładne. Czy ma sens kierowanie się takim kryterium? Cóż, tak samo, jak dbamy o swój wygląd zewnętrzny i staramy się dobrze ubierać, tak samo elementem naszego wizerunku jest samochód, którym jeździmy.

Oczywiście jeśli chcesz zaciągnąć kredyt na auto tylko po to, by kupić ładny samochód o nowoczesnym designie, być może warto przemyśleć swoje intencje. Lepiej, by razem z wyglądem szły w parze inne atuty.

Nowe auto nie jest złym wyborem

Samochód nowy, kupiony w oparciu o kredyt na auto, może być bardzo optymalnym wyborem. Posiada on wiele korzyści względem używanych pojazdów, których nie sposób nie uwzględnić. Jeśli jednak Twoje możliwości finansowe są ograniczone, a perspektywa spłat niepewna – dobrze się nad tym zastanów i być może postaw na tańszą alternatywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *