Kredyt gotówkowy co warto wiedzieć?

Kredyty gotówkowe czyli kredyty na dowolny cel udzielane są na krótszy okres niż kredyty hipoteczne, aby je otrzymać nie są wymagane żadne zabezpieczenia.

Formalności kredytowe
Kredyty gotówkowe udzielane są przez banki lub SKOKi. Możemy je zaciągnąć na okres krótszy niż kredyty hipoteczne, ich największą zaletą jest to, że nie wymagają zabezpieczeń, czasami banki proszą o weksel lub poręczyciela. Chcąc otrzymać kredyt gotówkowy (polecamy ranking na 17bankow.com), musimy umówić się na spotkanie z przedstawicielem banku, aby dopełnić formalności potrzebować będziemy dowodu osobistego i zaświadczenia o dochodach. Wniosek zazwyczaj rozpatrywany jest w ciągu jednego dnia, przy większych kwotach zdarza się, że trwa to kilka dni. W odróżnieniu od pożyczek pozabankowych, sprawdzana jest nasza historia w BIK, oraz wszystkie ruchy na kredycie będą wpisane do BIKu. Jeśli będziemy spłacać kredyt terminowo wówczas nasza ocena BIK się polepszy, ale jeśli spóźnimy się z ratami, zostanie to odnotowane i może przynieść to problemy.

Oprocentowanie kredytów
Maksymalna kwota jaką możemy otrzymać w ramach kredytu gotówkowego to 150 000 złotych, natomiast maksymalny okres spłaty kredytu to 10 lat. Koszt kredytu to poza oprocentowaniem, które może wynieść 4-krotność stopy lombardowej, wartość kredytu zostanie powiększona o prowizję za jego udzielenie, a także ubezpieczenie na życie, a czasem też od utraty pracy. RRSO kredytów gotówkowych jest zdecydowanie niższe niż pożyczek w branży poza bankowej. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z niższych kosztów kredytu gotówkowego, bank będzie wymagał od nas, skorzystania również z innych jego usług takich jak ROR czy karta kredytowa.

Kredyt gotówkowy – dla kogo?
Kredyty gotówkowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki jak najszybciej, dużą ich zaletą jest to, że są one przeznaczone na dowolny cel – czyli możemy zrobić z otrzymanymi pieniędzmi dosłownie wszystko, remont, wycieczka, kupno auta czy nawet spłata wcześniejszego zadłużenia itp. Nie ma tu ograniczeń, jedynym jest to, że pieniędzy nie możemy przeznaczyć na wydatki związane z działalnością gospodarczą. Jeśli posiadamy dobrą zdolność kredytową to na rynku możemy znaleźć naprawdę dobre oferty kredytów gotówkowych, takie jak przedstawione w naszym rankingu. Wadą kredytów jest jednak dużo formalności, które musimy spełnić , aby otrzymać kredyt, oraz szczegółowy proces weryfikacji, jakie wprowadza bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *