Jak znaleźć polskie przedszkole w Holandii?

Pracując w Holandii, prawdopodobnie przyjdzie nam zmierzyć się z poszukiwaniami odpowiednich placówek dla naszych dzieci. Pozornie wydawać się to może trudne, nie mniej wcale takie nie jest. Dobrze jednak przed wyjazdem nieco się rozeznać w temacie.

Polskie przedszkola w Holandii — od czego zacząć?

Przedszkola w Holandii są otwarte na dzieci z różnych narodowości, w tym także dla polskich, są jednak specjalne palcówki tylko dla polskich dzieci. W momencie, w którym musimy zdecydować się na zmianę pracy, warto wziąć pod uwagę agencje pośrednictwa pracy. Osoby, które tam pracują, często spotykają się z pytaniami ze strony klientów na temat najlepszych ofert mieszkaniowych czy też omawianych placówek przedszkolnych specjalnie dla polskich dzieci. Oczywiście, gdy aplikowaliśmy do pracy tymczasowej, dziecko możemy zostawić pod opieką kogoś bliskiego.

Są też sytuacje bardziej złożone, zmuszające nas do pozostania w Holandii na dłużej. Powinniśmy dokładnie przeanalizować nasze położenie i zadbać o to, aby dziecko znalazło się w jak najlepszym miejscu. Przy wyborze należy uwzględnić dokładne miejsce naszego pobytu. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych kilometrów, a nawet odwiedzimy naszą pociechę w przerwie na posiłek — zakładając, że otrzymamy zgodę od pracodawcy.

Gdzie powinniśmy szukać zatrudnienia w Holandii?

Szukając oferty pracy w Holandii, powinniśmy wziąć pod uwagę to, gdzie i jak daleko od nas przebywać będą nasze pociechy. Korzystając z usług agencji pośrednictwa pracy, powinniśmy w miarę możliwości dopytać się o szczegóły dotyczące najbliższych polskich placówek przedszkolnych. Z całą pewnością byłoby nam łatwiej, gdybyśmy biegle posługiwali się językiem holenderskim, jednak nie jest to potrzebne do pracy – dziś wiele formalności i problemów rozwiąże koordynator z agencji zatrudnienia.

Oprócz oczywistego źródła informacji, jakim są agencje, możemy również poszukać czegoś na własną rękę. W internecie istnieje wiele stron, które zestawiają najlepsze polskie przedszkola w Holandii. Przeważnie znajdziemy tam dokładny adres placówek, jak również numery kontaktowe. Istnieją miejsca, które pozwolą nam odsyłać dzieci do 13. roku życia, chociaż zwykle jest to wiek, w którym dzieci świetnie radzą sobie same.

Jak nie trudno zauważyć, praca za granicą wiąże się z pewnymi komplikacjami, ale są one trudne jedynie z pozoru. Jeżeli podejdziemy do tego w sposób zorganizowany, unikniemy stresu związanego ze znalezieniem interesującej nas placówki przedszkolnej. Do dyspozycji mamy również koordynatorów z agencji pracy, którzy zawsze służą wsparciem. Znalezienie polskiego przedszkola w Holandii jest trudne, gdyż takich placówek jest mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *