Recepcja fryzjerska – wizytówka Twojego salonu

Salon fryzjerski jest miejscem, które warto urządzić w wyjątkowy sposób, ponieważ odwiedza się go nie tylko, aby odświeżyć swój wygląd czy diametralnie zmienić fryzurę. To świetny sposób na zapomnienie o stresach codziennego dnia, odpoczynek i relaks po ciężkim dniu w pracy.

Recepcja sercem salonu

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego salon powinien wyglądać zachwycająco już od samego wejścia. Zazwyczaj to właśnie recepcja fryzjerska jest pierwszym elementem, którzy rzuca się w oczy zaraz po przekroczeniu progu zakładu. To miejsce, w którym klient zostaje przywitany oraz pożegnany. Nawiązuje się przy niej nić porozumienia oraz buduje zaufanie, a przecież lojalni konsumenci są najlepszymi ambasadorami marki. Musi być ona przede wszystkim schludna i uporządkowana. Cała reszta zależy od wyobraźni projektanta oraz ogólnego zamysłu salonu fryzjerskiego. Różne warianty recepcji znajdziesz tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_recepcje.

Lada recepcyjna – jak wybrać?

Lada recepcji salonu fryzjerskiego jest pierwszym zauważalnym przez klienta elementem. Niezmiernie ważne jest, aby oddawała ona charakter całego zakładu fryzjerskiego. Dobrze jest wybrać taki model, który zapewni komfort pracownikowi recepcji. Duże znaczenie mają również akcenty dekoracyjne: kwiaty, oświetlenie, estetyczne dodatki czy smakołyki.

Przy wyborze lady należy pamiętać o tym, aby była wykonana z solidnego, łatwego do czyszczenia materiału – daje to gwarancję nie tylko pięknego wyglądu, ale również trwałości.

Recepcja salonu fryzjerskiego – co powinna zawierać?

Głównym zadaniem recepcji fryzjerskiej jest przyjmowanie oraz obsługa klientów. Dlatego organizując ją, należy zwrócić uwagę na to, czy jest dobrze widoczna i łatwo dostępna oraz posiada niezbędne elementy wyposażenia.

Stanowisko pracy powinno być wyposażone w szafę na dokumenty, kontenery, schowki, organizery i segregatory, a na ladzie powinny znajdować się niezbędne akcesoria biurowe, takie jak długopisy, spinacze, kartki, zszywacze czy papeteria firmowa.

Planując wygląd recepcji, trzeba pamiętać o nadrzędnej wartości, jaką jest komfort klientów salonu fryzjerskiego. W zasięgu ich ręki musi znaleźć się wieszak, aby można było pozbyć się okrycia wierzchniego, ciężkiej torebki czy parasola.

Jeśli spodziewasz się kolejek, warto by było wydzielić osobne miejsce dla oczekujących. Klienci nigdy nie powinni stać oczekując na wizytę.

Korzyści płynące z posiadania recepcji

Co prawda nie wszędzie jest potrzebna, ale w salonie fryzjerskim to niezbędny element wyposażenia. Dobrze urządzona recepcja jest wizytówką salonu. Pozwala od razu zorientować się, w jaki sposób firma podchodzi do klienta i na jakim poziomie jest obsługa. Do korzyści płynących z posiadania recepcji w salonie oprócz walorów estetycznych, można zaliczyć także między innymi standaryzację obsługi klienta, sprawne zarządzanie rezerwacjami, zmniejszenie kosztów zarządzania i utożsamianie się firmy z konkretnymi osobami i zachowaniami.

Podsumowując – warto dokładnie zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądała recepcja salonu fryzjerskiego, gdyż ma to ogromny wpływ na jego postrzeganie oraz wiarygodność. Dbałość o detale może świadczyć o solidności i staranności w wykonywaniu usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *