Microsoft Dynamics NAV – co warto wiedzieć na jego temat?

Microsoft Dynamics NAV to system ERP, który do niedawna funkcjonował pod nazwą Microsoft Navision. Jest to narzędzie stworzone z myślą o usprawnieniu codziennych działań w małych oraz średnich firmach i o wspieraniu ich rozwoju. System Dynamics NAV przeznaczony jest do zarządzania finansami, łańcuchem dostaw oraz produkcją. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na jego temat, zanim zdecydujesz się na wdrożenie go w swojej firmie.

Czym jest system ERP?

System ERP (Enterprise Resource Plannig) służy do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Przy jego pomocy możliwa jest integracja wszystkich procesów, jakie mają miejsce w ramach firmy.

Najprościej ujmując, system ERP jest interaktywnym środowiskiem, które wykorzystuje się do zarządzania oraz analizy wszystkich procesów biznesowych, jakie związane są z działalnością danej firmy – finansami, księgowością, marketingiem, sprzedażą, zakupami, projektowaniem, produkcją, serwisem i wieloma więcej.

Czym jest Microsoft Dynamics NAV?

Dynamics NAV (Navision) to jeden z najpopularniejszych systemów ERP na świecie. Według oficjalnych danych, używa go nawet 2 700 000 użytkowników, w 160 000 przedsiębiorstw. Co go wyróżnia?

  • Wdrożenie Microsoft Dynamics NAV w firmie jest wyjątkowo łatwe, nie wymaga wprowadzania skomplikowanych szkoleń na pracowników.
  • Funkcje Dynamics NAV mogą być stopniowo rozszerzane – na początku przygody z systemem ERP firma może zdecydować się jedynie na wykupienie niezbędnych funkcji. Z czasem, kiedy zauważy, że nowe rozwiązania przynoszą oczekiwane rezultaty, może włączyć do systemu kolejne procesy.
  • System Microsoft Dynamics NAV może zostać wdrożony na serwerach należących do firmy lub w chmurze.
  • Z systemu korzystać można na wiele sposobów, w zależności od indywidualnych preferencji – w aplikacji, na stronie www, a nawet w wersji dedykowanej tabletom.
  • Dynamics NAV może zostać zintegrowany z pakietem Microsoft Office 365, co stwarza mnóstwo ciekawych możliwości, m.in. połączenie skrzynki e-mail i kalendarza z generowanymi raportami.

Dynamics NAV – możliwości

Z funkcjonalności Microsoft Dynamics NAV korzystają firmy z całego świata – niezależnie od branży, w jakiej działają. System umożliwia m.in.:

  • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, kontrolowanie posiadanych aktywów, nadzór nad kosztami. Ponadto, system sygnalizuje, jakie działania finansowe mogą zostać podjęte, w ramach prawa obowiązującego w danym kraju.
  • Analizowanie danych biznesowych, generowanie raportów, prognozowanie wyników i sugerowanie przyszłych działań.
  • Zarządzanie łańcuchem dostaw, optymalizowania procesów produkcji i dostawy, kontrola nad magazynowaniem.
  • Efektywną obsługę klienta oraz zarządzanie prowadzonymi projektami.

Wdrożenie Dynamics NAV (Microsoft Navision) to inwestycja związana z wieloma korzyściami dla firmy. Korzystanie z systemu pozwala na zredukowanie kosztów (materiałów, produkcji, magazynowania, etc.), zwiększenie efektywności pracy, poprawę jakości obsługi klienta i wzrost sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *