Zasilanie awaryjne typu Smart-UPS firmy APC

Zagwarantowanie stałego dopływu energii do urządzeń w serwerowni to bardzo istotna kwestia, na którą powinien zwrócić uwagę każdy z administratorów sieci firmowej już na etapie jej tworzenia. Produktem, który zapewnia stałe i nieprzerwane przesyłanie prądu jest zasilacz awaryjny, który nazywany jest także bezprzerwowym. W ofercie bardzo wielu producentów możemy znaleźć tego typu urządzenia, które mogą być także wyposażone w różne dodatkowe funkcjonalności, dlatego możliwe jest dobranie takiego sprzętu, który idealnie spełni potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Jeżeli są Państwo zainteresowani tematyką zasilania awaryjnego, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem! Chcielibyśmy w nim przybliżyć konkretną linię zasilaczy awaryjnych, a dokładniej APC Smart-UPS.

APC – producent sprzętów najwyższej jakości

Z pewnością wielu spośród czytelników zna już markę APC bądź korzysta z oferowanych przez nią produktów. W tej części artykułu opiszemy krótko tę właśnie markę. APC jest firmą amerykańską, obecną na rynku od 1981 roku, która od początku swojego istnienia zajmuje się tworzeniem zasilaczy awaryjnych. Producent stara się opierać tworzone przez siebie rozwiązania na dwóch podstawowych filarach – standaryzacji oraz bezproblemowej integracji. UPSy oferowane przez APC cechują się przede wszystkim szybkim wdrażaniem, łatwością zarządzania oraz pełną integracją. Oprócz zasilaczy awaryjnych w ofercie marki APC znaleźć możemy również moduły bateryjne, komponenty chłodzenia, szafy serwerowe typu rack, bypassy oraz systemy zabezpieczeń. Wszystkie te rozwiązania mogą wydajnie współpracować ze sobą w serwerowni.

Zasilacze UPS stworzone przez APC to produkty, których zadaniem jest ochrona zasilania elektroniki i komputerów. Nadają się one idealnie do współpracy z serwerami oraz dyskami o zmiennym poborze mocy. Zapewniają wysoką sprawność niezależnie od obciążenia i są w stanie ochronić każdy sprzęt elektroniczny. W ofercie marki APC znajdą Państwo kilka różnych linii produktów służących do ochrony zasilania, które różnią się między sobą parametrami oraz możliwością zastosowania.

Najistotniejsze zalety tych zasilaczy awaryjnych to przede wszystkim:

  • dostosowanie rozwiązań do różnorodnych możliwości finansowych użytkowników;
  • dostępność różnych obudów na wybrane modele zasilaczy awaryjnych;
  • całkowita integracja rozwiązań;
  • niski ogólny koszt posiadania;
  • łatwość wdrożenia do istniejących już rozwiązań sieciowych;
  • maksymalna efektywność oraz stabilność zasilania;
  • najlepsze dostępne rozwiązania dla urządzeń sieciowych oraz serwerowych;
  • możliwość skalowania czasu podtrzymania.

Zasilacze awaryjne APC Smart-UPS

Linia Smart-UPS to profesjonalne zasilacze awaryjne stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Marce APC zaufało już bardzo wielu specjalistów na całym świecie. Smart-UPS to urządzenia odpowiadające za ochronę sprzętów oraz zawartych w nich danych przed skutkami wystąpienia niespodziewanych zakłóceń zasilania. Linia ta została stworzona z myślą o ochronie urządzeń sieciowych i serwerowych. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak zasilacze awaryjne otrzymujemy gwarancję niezawodnego działania. W linii Smart-UPS znajdą Państwo wiele różnych modeli, które różnią się między innymi rodzajem obudowy lub klasą (klasa podstawowa, standardowa lub o przedłużonym czasie zasilania). Zależnie od wielkości firmy i jej zapotrzebowania klienci mogą dobrać odpowiednie rozwiązania z oferty APC.

UPS APC SMT1500, czyli wysokiej jakości zasilacz awaryjny dla profesjonalistów

Przykładowym produktem z linii APC Smart-UPS jest SMT1500. Jest to wysoko wydajny zasilacz, który cechuje się między innymi mocą wyjściową o wartości 980 W, pojemnością napędu wyjścia o wartości 1440 VA, a także częstotliwością zasilania na poziomie 50 lub 60 Hz. Wartość znamionowa udaru energii wynosi 459 J. Ten UPS idealnie sprawdzi się do ochrony serwerów, terminali POS, routerów, przełączników, koncentratorów i innych urządzeń sieciowych. Urządzenie jest wyposażone w tryb ekologiczny, który gwarantuje wysoką sprawność, a zarazem pełną ochronę i oszczędzanie energii. Dzięki funkcjonalności prognozy daty wymiany akumulatora użytkownik może wcześniej zaplanować ten proces. Produkt cechuje się wysoką sprawnością online, a co za tym idzie – zmniejszoną emisją ciepła oraz mniejszymi kosztami. Kolejną przydatną funkcją tego zasilacza jest możliwość zimnego startu, czyli wykorzystania tymczasowego zasilania z baterii w sytuacji zaniku zasilania sieciowego. Urządzenie jest wyposażone w gniazdo typu SmartSlot umożliwiające dostosowanie właściwości UPS-a przy użyciu kart do zarządzania. Ten UPS obsługuje również funkcjonalność AVR, czyli automatyczną regulację napięcia z funkcją korekcji niskich i wysokich napięć bez wykorzystania akumulatorów. Urządzenie raz na jakiś czas przeprowadza autotest akumulatora, aby móc wykryć konieczność jego wymiany jak najwcześniej; powiadamia również o rozłączeniu bądź awarii akumulatora. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż akumulatory mogą być wymieniane „na gorąco” podczas pracy urządzenia. Po powrocie zasilania zewnętrznego podłączony do UPSa sprzęt uruchamiany jest automatycznie. Dzięki diodom LED oraz alarmowi dźwiękowemu użytkownik może na bieżąco monitorować stan zasilacza. UPS może być zarządzany przez port szeregowy lub port USB. Produkt posiada certyfikaty cUL Listed oraz UL 1778.

Gdzie zakupić opisane powyżej produkty?

Jak widać, zasilacze awaryjne to bardzo przydatne urządzenia, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości. Zapewnienie gwarantowanego dopływu energii jest niezbędne aby móc cieszyć się sprawnym działaniem przedsiębiorstwa bez ryzyka nagłej utraty danych. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem takiego sprzętu, zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnego dystrybutora. Przykładem takiego sprzedawcy jest thomas it. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele różnorodnych zasilaczy awaryjnych. Nasi eksperci pomogą każdemu z klientów w doborze najodpowiedniejszych rozwiązań do konkretnego środowiska. Zachęcamy do kontaktu!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *