Zalety pożyczek pozabankowych

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby jeszcze o pożyczkach pozabankowych. Przeglądając internet nie trudno się natknąć na wielkie reklamy ofert na szybkie pożyczki z korzystnym oprocentowaniem. W dzisiejszym świecie są one bardzo popularne, jednak niewielu wie, czym różnią się od tych tradycyjnych.

Jakie są więc zalety pożyczek pozabankowych?

Pożyczki pozabankowe są niezwykle pomocnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących naprawdę szybkiej gotówki. Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi podczas nagłych, nieprzewidzianych wydatków. Co możemy zaliczyć do największych zalet tego typu pożyczek?

Przede wszystkim dostępność…

Dziś pożyczkę pozabankową, możemy praktycznie z każdego miejsca, bez niepotrzebnej, papierkowej roboty. Z pomocą przychodzi nam tutaj internet, przez który możemy w prosty sposób wypełnić wniosek i kilka minut później, po pozytywnej decyzji, oczekiwać pieniędzy na koncie. W przypadku tradycyjnych banków, na taką decyzję możemy czekać nawet kilka dni.
Dużym plusem jest to, że do zaciągnięcia pożyczki nie potrzebujemy praktycznie żadnych dokumentów. Jedynym wymaganym okazuje się tutaj nasz dowód osobisty. Wpływa to również pozytywnie na osoby z niekorzystną historią kredytową. W normalnym banku, w większości przypadków, nie otrzymałyby zgody na kredyt, natomiast w instytucji pozabankowej jest naprawdę duża szansa, że ich wniosek przejdzie cały proces i nie zostanie odrzucony.

Niestandardowe kwoty? Żaden problem!

Kolejną z zalet pożyczek pozabankowych jest bardzo częsty brak określonej minimalnej kwoty kredytu. Nie rzadko zdarzają się tutaj wnioski o wartości kilkuset czy nawet jedynie kilkudziesięciu złotych. Dla zwykłych banków takie inwestycje nie są opłacalne, dlatego nie zaprzątają sobie one nimi głowy. Co natomiast mamy zrobić w sytuacji, kiedy potrzebna nam jest tylko taka mała kwota? Tutaj właśnie przychodzą z pomocą instytucje pozabankowe i to praktycznie jedyna szansa na otrzymanie takiej kwoty.

Pożyczka bez zaświadczenia o dochodach

W wielu przypadkach możemy znaleźć oferty, które nie będą od nas wymagały zaświadczenia o dochodach. W przypadku braku stałej pracy lub przypadków gdzie trudno będzie nam to udokumentować, pożyczki prywatne mogą okazać się jedynym z możliwych.
Jest to wielką zaletą w przypadku osób starszych. Dochody osiągane z tytułu emerytury, nierzadko są powodem odrzucenia wniosków, złożonych przez takie osoby, w tradycyjnych bankach. Pożyczka pozabankowa jest dla nich jedyną szansą na pozyskanie potrzebnych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *