Za co lubimy espadryle?

Espadryle to przewiewne buty wykonane z płótna lub ze skóry naturalnej. Charakterystyczną cechą espadryli jest plecionka dookoła podeszwy.

Pasują do wszystkiego

Ogromną zaletą espadryli jest fakt, że to obuwie pasuje do każdej stylizacji – do klasycznych jeansów, legginsów, szortów, lekkich spodni wykonanych z lnu, spódnic, sukienek. Można je zakładać zarówno do pracy, jak i na inne okazje takie, jak letnie spacery, wyjazdy za miasto czy spotkania ze znajomymi. Espadryle nadają sylwetce lekkości, sprawiają, że cała stylizacja zyskuje wyjątkowy wygląd.

Są wygodne

To bardzo wygodne obuwie, zapewniające stopom wysoki poziom komfortu, nie obciążają nóg ani kręgosłupa. Gwarantują skórze oddychanie, nie narażają jej na odciski. Espadryle najlepiej nosić na gołą stopę, podobnie jak sandały.

Idealne na letnie wyjazdy

Espadryle zawsze warto mieć w plecaku w czasie wakacyjnych wyjazdów. To obuwie idealnie sprawdzi się podczas zwiedzania miast i podczas wieczornych wyjść. To również świetna alternatywa dla obuwia sportowego, trampek czy tenisówek.

Różnorodność fasonów, wzorów i kolorów

Obecnie w ofertach sklepów obuwniczych można znaleźć zarówno modele na płaskiej podeszwie, jak i na platformie oraz modele wiązane wokół kostki, z odkrytymi palcami i piętą. Dostępne są w różnorodnych wzorach i kolorach, z haftowanymi koronkami, z wstawkami z brokatu, z cekinami, z fikuśnymi pomponikami, można więc dopasować je kolorystycznie do każdej stylizacji.

Historia espadryli

Historia espadryli sięga XIV wieku, były one jednym z elementów garderoby mieszkańców dzisiejszej północnej Hiszpanii i południowej Francji. Uważano je za buty biedniejszych warstw społecznych, których nie było stać na skórzane ciżemki. Płócienne, lekkie, przewiewne espadryle były nie tylko tanie, ale też wygodne i idealne na lato.

Wady espadryli

Espadryle to buty nietrwałe, jeżeli nosimy je codziennie, mogą nie przetrwać dłużej niż jeden sezon. Nie jest też łatwo utrzymać je w czystości. Szybko dostrzeżemy na nich drobny kurz, a deszcz to prawdziwe przekleństwo dla tego obuwia. Jednak dużą zaletą espadryli jest ich niska cena, ich zakup nie nadszarpnie więc naszego portfela i na zakupy tego obuwia możemy pozwolić sobie co sezon.

Mimo nielicznych wad, jakie posiadają espadryle jest to obuwie cieszące się dużą popularnością. Chętnie wybierają je kobiety, spotykamy też espadryle w wersji męskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *