Wykończenie „pod klucz” – alternatywa dla mieszkania w stylu deweloperskim

Deweloper oferujący nowe mieszkania najczęściej może zaproponować klientowi dwie wersje wykończenia – deweloperską oraz „pod klucz”. Co warto wiedzieć na ich temat?

W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w stanie deweloperskim. Jednak deweloper bardzo często może zaproponować nam także usługę polegającą na wykończeniu nieruchomości „pod klucz”. Czym dokładnie jest stan „pod klucz”? Jakie prace obejmuje? W końcu, ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Mieszkanie „pod klucz” – gotowe do przeprowadzki

W przeciwieństwie do stanu deweloperskiego, ten „pod klucz” włącza szereg różnych czynności wykończeniowych, które przybliżają kupującego do przeprowadzki. Prace wykonuje wówczas ekipa współpracująca z deweloperem, więc kupujący nie musi poszukiwać samodzielnie fachowców do prac wykończeniowych.

W ramach usługi wykończenia mieszkania „pod klucz” prowadzone są poniższe prace:

  • malowanie ścian i wykańczanie ich na inne sposoby zgodnie z wybraną ofertą
  • kładzenie podłóg – paneli podłogowych, kafelek
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kompleksowe wykończenie łazienki – kafelkowanie, montaż brodzika, kabiny, wanny, umywalki, toalety, armatury

Dodatkowo, prace mogą obejmować także innego rodzaju czynności, na przykład wykonanie kuchni na wymiar, montaż oświetlenia w mieszkaniu. Z wykończenia pod klucz możemy skorzystać wybierając ofertę od dewelopera https://ronson.pl/wykonczenia/.

Pakiety wykończeniowe – wybierz mieszkanie skrojone na miarę

Skorzystanie z usługi wykończenia mieszkania „pod klucz” jest bardzo proste. Najczęściej deweloper oferuje wtedy kilka pakietów wykończeniowych do wyboru. Ceny zaczynają się od około 490 złotych za metr kwadratowy. W skład pakietu wchodzą określone usługi oraz materiały wykończeniowe do wyboru – kafelki, podłogi, ceramika łazienkowa, armatura, drzwi i inne. Klient ma wtedy za zadanie wybrać najbardziej interesujące go materiały – może zrobić to również z pomocą projektanta wnętrz, którego wsparcie wchodzi bezpłatnie w skład usługi. Czas oczekiwania na odbiór mieszkania wykończonego pod klucz wynosi najczęściej do 3 miesięcy, zatem można przeprowadzić się do niego prędzej niż przy pracach prowadzonych samodzielnie lub zlecanych zewnętrznej ekipie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *