Wydruk UV – przewaga dzięki najnowszej technice druku reklamowego

Reklama jest z nami od wielu lat – boom industrialny na przełomie XIX i XX w. przyniósł ze sobą dużą konkurencję na rynku usług oraz handlu. Klienci z każdym rokiem posiadali większy wybór firm, z których mogli skorzystać. Banery reklamowe (wielkoformatowe także) stały się tym, co dawało przewagę lokalnym, a z czasem także globalnym przedsiębiorcom – wyrabiało markę. Dzisiaj wydruki wielkoformatowe to nic niezwykłego. Nowością stały się natomiast banery UV. Dlaczego ta technika jest tak atrakcyjna?

Wydruk banerów UV – dlaczego się opłaca?

Inwestując w nowe technologie czasem warto zastanowić się nad tym, na ile będzie to dla nas odpowiedni ruch. Aby zobrazować efektywność banerów UV, drukarnie zwykle używają prostego porównania. Zwróćmy uwagę na to, co dzieje się z wydrukiem atramentowym w formie plakatów wyborczych w okresie kampanii. Po zaledwie tygodniu, a czasem i kilku dniach, druk wielkoformatowy staje się nieczytelny: rwie się od wilgoci lub blaknie na słońcu. Drukarnie banerów UV pozwalają na stworzenie reklamy, która będzie trwała i jakościowa przez bardzo długi czas.

Wydruk UV polega na nałożeniu na materiale warstwy ciekłego polimeru (tworzywa sztucznego). Następnie warstwa ta poddawana jest działaniu promieniowania ultrafioletowego, co utwardza ją i nadaje banerowi odpowiednie właściwości mechaniczne. Drukarnie banerów UV tworzą więc reklamę z cieniutkiej warstwy plastiku, odpornej na działanie czynników atmosferycznych. Co ciekawe, tego typu druk wielkoformatowy nie ogranicza się wyłącznie do nadruku na papierze. Można wykorzystać tę technologię na wielu powierzchniach płaskich, takich jak pleksi, szkło, płyty PCV, folie, siatki, tkaniny itp.

Fot. Wysokiej jakości druk banerów (www.eye-design.net.pl)

Zalety wielkoformatowego druku UV

Banery UV powinny stać się naszym pierwszym wyborem, kiedy planujemy reklamę na dłuższy czas. W Polsce, przy zmiennych warunkach atmosferycznych i dużej amplitudzie temperatur oraz opadów takie rozwiązanie przy założeniu, że reklama wielkoformatowa będzie służyć nam wiele lat, jest zdecydowanie najlepsze.

Sporą zaletą drukarni wielkoformatowych jest także wszechstronność – banery UV od Eye Design można zastosować na niemal każdym materiale. Daje to duże możliwości nie tylko osobom, które szukają efektywnej formy reklamy, ale także przedsiębiorcom, którzy w swoich produktach chcą zastosować trwałą formę nadruku. Przykładem mogą być ścianki działowe lub elementy placów zabaw, na których często drukuje się grafikę przyjazną dzieciom.

Do zalet druku UV zaliczyć można bez dwóch zdań także fakt, że zarówno samo nakładanie warstwy polimerowej, jak i jej utrwalanie, nie wydziela szkodliwych substancji zapachowych. Jest to zatem idealne rozwiązanie do tworzenia banerów UV we wnętrzach. Przykładem są nadruki UV w hotelach, restauracjach, biurach itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *