Szukasz oszczędności w domowych wydatkach? Sprawdź, jak znaleźć je na co dzień

Życie niesie ze sobą różne wydatki. Już codzienne zakupy w sklepach spożywczych potrafią dość mocno uszczuplić portfel, nie mówiąc już o okresowych większych kosztach, na przykład takich jak ubezpieczenie samochodu, organizacja świąt czy zakup szkolnej wyprawki. Sprawdź, gdzie na co dzień, nie odmawiając sobie zbyt wiele, możesz poszukać oszczędności.

Regularnie spłacaj wszelkie zobowiązania

Długi konsumpcyjne, na które zaciąga się kredyt pozabankowy (taki jak ten https://www.latwykredyt.pl/home) spłacaj od razu po otrzymaniu wynagrodzenia. W ten sposób unikniesz konieczności zwiększania kwoty zobowiązania o karne odsetki, związane z opóźnieniami w płatnościach.

Nie kupuj wody w butelkach

Codzienne kupowanie wody w butelce to nie tylko marnowanie pieniędzy – to także obciążanie środowiska naturalnego dodatkowym plastikiem. Zdecydowanie lepiej ponieść jednorazowy wydatek rzędu kilkunastu złotych na butelkę wielorazowego użytku, którą można ze sobą codziennie zabierać do szkoły, na uczelnię czy do pracy. Sprawdzi się także jako niezbędnik na siłowni. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie wdzięczny będzie Ci nie tylko portfel, ale i matka natura.

Kupuj owoce i warzywa w pełni sezonu

Jeżeli nie chcesz przepłacać, jedz sezonowo. Latem sięgaj po zdrowe i tanie maliny, czereśnie czy morele. Jeżeli chcesz dłużej nacieszyć się ich smakiem, poświęć chwilę na przygotowanie przetworów. Marynowane i kiszone ogórki, śliwki w occie czy wiśnie w rumie będą jak ulał w chłodne wieczory. Jesienią i zimą, gdy jest już dawno po letnich zbiorach, odpuść sobie przysmaki w postaci truskawek czy szparagów importowanych z odległych krajów – są wówczas zdecydowanie droższe.

Rób hurtowe zakupy chemii gospodarczej i produktów higienicznych

W sklepach wielkopowierzchniowych, ale też bezpośrednio u producenta możesz nabyć większe ilości papieru toaletowego, płynów do prania i płukania, płynów do naczyń i środków do czyszczenia kuchni czy toalet. Prawdopodobnie im większe opakowania zbiorcze wybierzesz, tym mniej przyjdzie Ci zapłacić za litr płynu. Duże zakupy możecie podzielić na kilka rodzin, aby każda mogła skorzystać z korzystnych cen.

Rób zakupy z myślą o produktach z gazetek promocyjnych

Jeżeli przemyślisz swój tygodniowy jadłospis i dostosujesz go pod kątem gazetek promocyjnych, istnieje duża szansa, że w skali miesiąca zaoszczędzisz na tym rozwiązaniu całkiem rozsądną kwotę. Dla osób, które wykazują się dużą elastycznością w kwestiach żywienia dobrym rozwiązaniem jest też polowanie na produkty z krótszym terminem przydatności, które można nabyć w bardzo okazyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *