Rozwiązania akustyczne do biura na planie otwartym

Biuro na planie otwartym (tzw. open space) to z jednej strony korzystne dla pracowników rozwiązanie, z drugiej – ryzyko wystąpienia hałasu oraz pogorszenia warunków pracy. Przeszkodą może być również akustyka biura. Rozwiązania akustyczne i profesjonalne wyciszenie biura pozwalają uniknąć sytuacji, w której pracownicy nie mają możliwości pracy w komfortowych warunkach. Dlaczego warto zainwestować w wyciszenie open space?

Open space – zainwestuj w wyciszenie biura

Biuro open space to duża powierzchnia i wiele osób pracujących jednocześnie w jednym miejscu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet: pracownicy mogą szybko konsultować się ze sobą czy przekazywać sobie dokumentację. Organizowanie open space to jednak duże wyzwanie. Na biurowy hałas składa się gwar rozmów, ale również dźwięki generowane przez urządzenia elektroniczne, wentylację, kroki, trzaskanie drzwiami, odgłosy płynące zza okna… W takich warunkach trudno o skupienie! Jeśli chcesz, by Twoi pracownicy pracowali efektywnie, wyciszenie biura to konieczność.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego wyciszania biur? Wejdź na https://www.contrato.pl/ i poznaj najlepsze rozwiązania!

Wyciszenie open space: skuteczne sposoby

Jeśli chodzi o wyciszenie powierzchni biurowej, masz do dyspozycji wiele sposobów. Dobrym rozwiązaniem jest z pewnością wyciszenie podłóg, dzięki czemu wytłumisz dźwięki kroków. Zainwestuj także w panele akustyczne; są one wykonane z materiałów dźwiękochłonnych i nie tylko pochłaniają dźwięki, ale również skracają czas pogłosu.

Z pewnością znasz ten dziwny dźwięk, który pojawia się, gdy opróżnisz całkowicie duży pokój. Charakterystyczny pogłos występuje także w dużym pomieszczeniu biurowym i na dłuższą metę może on być bardzo uciążliwy dla pracowników. Specjalne panele akustyczne – sufitowe i ścienne – zapewniają komfort akustyczny w każdym pomieszczeniu. Panele akustyczne ścienne mogą łączyć w sobie funkcję wytłumiającą i dekoracyjną: dzięki nim możesz odmienić wystrój biura i jednocześnie zadbać o warunki pracy w obrębie open space. Panele wygłuszające tłumią głośne rozmowy, ale nie tylko – dzięki nim ograniczysz także szum panujący w każdym większym wnętrzu biurowym. Skrzypienie krzeseł, dźwięk drukującej drukarki, stukanie w klawisze… W przypadku dwóch osób w pomieszczeniu biurowym nie jest to duży problem. Co jednak, jeśli pracowników jest, powiedzmy, dwudziestu? Z hałasem w miejscu pracy trzeba walczyć – postaw na skuteczne sposoby.

Jeśli ścienne panele dźwiękochłonne okażą się być niewystarczającym rozwiązaniem, warto wyposażyć biuro także w wolnostojące ścianki akustyczne. Dzięki nim masz możliwość podzielenia przestrzeni, co dodatkowo zmniejsza pogłos w pomieszczeniu. Jeśli w jednej przestrzeni pracuje kilka działów i chcesz zapewnić im możliwość spokojnej pracy, akustyczne ścianki działowe do biura będą strzałem w dziesiątkę.

Budki akustyczne – prosty sposób na poprawienie akustyki

Pracownicy skarżą się, że głośne rozmowy telefoniczne prowadzone przez współpracowników nie pozwalają im skupić się na pracy? Coraz częściej widujesz pracowników wychodzących na korytarz z telefonem przy uchu? Najwyższy czas, by zainwestować w budki akustyczne. To prosty sposób na to, by zapewnić pracownikom spokojne miejsce do rozmów w obrębie open space.

Kabiny dźwiękoszczelne nie wymagają przeprowadzenia generalnego remontu w biurze, by je zainstalować; można także ustawić je w niemal dowolnym miejscu. Z wyglądu przypominają budki telefoniczne, jednak masz możliwość wyboru różnych wariantów. Jeśli zależy Ci na komforcie pracowników i chcesz umożliwić im spokojne przeprowadzenie rozmów służbowych, budka akustyczna to najlepsze rozwiązanie.

Usługi akustyczne: postaw na profesjonalistów

Jeśli chcesz zaaranżować open space w ten sposób, by zapewnić pracownikom najlepsze warunki do pracy i jednocześnie zadbać o prawidłową akustykę, skorzystaj z usług firmy proponującej profesjonalne rozwiązania akustyczne dla biur na planie otwartym. W ramach współpracy zyskasz projekt dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz nowoczesne i skuteczne panele akustyczne, a także inne elementy do redukcji hałasu i pogłosu w biurze. Przed stworzeniem projektu niezbędne będzie przeprowadzenie szczegółowych pomiarów czasu pogłosu oraz poziomu hałasu. Po wdrożeniu zaproponowanych rozwiązań odczujesz ogromną zmianę na lepsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *