Produkcja i projektowanie PCB

Płytki drukowane, przeznaczone do montażu podzespołów elektronicznych, wykonywane są z rozmaitych materiałów, co wpływa na ich trwałość i elastyczność. Równie istotna jest konstrukcja płytki drukowanej – w niektórych urządzeniach spotykamy płytki pojedyncze, w innych wielowarstwowe. Produkcja i projektowanie PCB zaczyna się od wyboru komponentów i zaplanowania połączeń między nimi. Montaż PCB może być wykonywany na podstawie dokumentacji dostarczonej przez klienta, jak i na podstawie projektów własnych firmy zajmującej się produkcją obwodów drukowanych.

Urządzenie elektroniczne – założenia dotyczące parametrów i funkcjonalności

Projektowane urządzenie elektroniczne ma działać w określony sposób, realizować założenia inżynierów odnośnie parametrów i funkcjonalności. Żeby tak się stało, konieczne jest właściwe rozmieszczenie elementów na płytce drukowanej i zaplanowanie połączeń między nimi.

Specjaliści w dziedzinie projektowania urządzeń elektronicznych (zobacz Evatronix) są w stanie wykonać niemal każdą drukowaną płytkę, jaką można sobie wyobrazić, począwszy od obwodów Flex, poprzez ciężkie, miedziane płytki drukowane, aż po płytki ceramiczne. Realizują zamówienia na płytki małe i duże, pojedyncze i złożone, niezależnie od wielkości zamówienia.

Produkcja i projektowanie PCB – nie tylko projektowanie „pod klucz”

Projektowanie obwodów drukowanych realizowane jest dla różnorodnych aplikacji i zastosowań. Wszystko dzięki wdrożeniu zaawansowanych technologii, które ułatwiają i przyspieszają prace nad obwodami drukowanymi, nawet w przypadku płytek wielowarstwowych. Prace te wielokrotnie wchodzą w skład usługi projektowania „pod klucz”. Oprócz tego projektanci realizują zlecenia, dla których podstawę stanowią schematy i specyfikacje dostarczone przez klienta.

Produkcja PCB – jakie dokumenty są wymagane?

Jako że produkcja PCB to skomplikowany proces technologiczny, nie da się go zrealizować bez plików produkcyjnych. Pliki te definiują odpowiednie warstwy w fizycznym projekcie obwodu – każdy plik odpowiada jednej warstwie. Pożądane są także pliki definiujące parametry wiercenia otworów czy frezowania. Osobom doświadczonym generowanie wymienionych wyżej plików nie powinno sprawiać dużej trudności, jednak w przypadku produkcji wielowarstwowych obwodów drukowanych niekiedy rodzą się problemy. W takim przypadku zleceniodawca może skontaktować się z działem technicznym firmy, dla której produkcja i projektowanie PCB stanowi podstawowy filar działalności i tam uzyska pomoc przy generowaniu/tworzeniu plików produkcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *