Wyjazdy do za granicę w celu zarobkowym to niezwykle popularne zjawisko, szczególnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Gdy słyszymy, że ktoś podjął pracę za granicą i otrzymał zakwaterowanie, wydaje nam się to rozwiązaniem idealnym. Jednak czy to możliwe, by w ramach wykonywanych przez nas obowiązków, pracodawca dawał lokum? Przeczytaj poniżej.
Gdzie szukać ofert z zakwaterowaniem?
Bardzo często, zanim znajdziemy sobie jakieś lokum już mamy upatrzoną ofertę pracy, a nierzadko już tę pracę mamy nawet załatwioną. Później korzystamy z pomocy najbliższych, którzy zadomowili się na obczyźnie i pomieszkujemy u nich, albo – gdy nie mamy takiej możliwości – szukamy pokoju wśród najtańszych ofert, przez co dojazdy do pracy zajmują godzinę, a nawet dwie, gdy musimy dojechać do na drugi koniec miasta lub też do innej miejscowości.
Różnorodność ofert jest ogromna, a szukać ich możemy nie tylko na własną rękę, ale również za pośrednictwem specjalizujących się w tym firm. To właśnie one, firmy takie jak Laxocare, nie tylko udostępniają oferty pracy za granicą z zakwaterowaniem, ale również z zorganizowanym dojazdem i powrotem, ubezpieczeniem oraz wszelkimi formalnościami. Na ich stronie internetowej: https://laxocare.pl/oferty/ znajdziemy oferty pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Współpracując z pośrednikami, organizacja ze strony poszukującego pracy ograniczona jest do minimum – wszystko załatwiane jest przez fachowców.
Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie
Przeglądając oferty pracy dla opiekunek seniorów, można się naprawdę mile zaskoczyć, nie tylko jeśli chodzi o pensję, ale głównie o warunki. Pracownica otrzymuje swój pokój, a nierzadko zdarzają się nawet pokoje z osobną łazienką. Ponadto ma ona dostęp do kuchni, stałe podłączenie do internetu i telewizor. Seniorzy mieszkają w dobrze wyposażonych domach lub mieszkaniach, bardzo często tworzonych już z myślą o funkcjonalności w podeszłym wieku.
W Niemczech opieka nad osobami starszymi nie jest niczym wstydliwym, wręcz odwrotnie – jest to na porządku dziennym. Dlatego też, decydując się na taką pracę, możemy mieć pewność, że traktowani będziemy z ogromny szacunkiem i życzliwością, a sami seniorzy będą chcieli dla nas jak najwięcej, również, gdy chodzi o dodatkowe udogodnienia.
Zazwyczaj do obowiązków opiekunki należy nie tylko opieka nad seniorem i pomoc w codziennych obowiązkach, ale też sprzątanie, robienie zakupów i gotowanie. Wyjeżdżając do pracy, nie musimy martwić się więc o wyżywienie. Na artykuły spożywcze przeznaczone są specjalne fundusze, opiekun ma przygotowywać posiłki, które oczywiście sam może też jeść. Niektóre schorzenia wymagają specjalnej diety, jednak w wielu przypadkach to pracownik sam tworzy jadłospis, biorąc pod uwagę preferencje i ewentualne alergie seniora. Jest to świetna okazja, by pokazać mu polską kuchnię, dania regionalne lub takie, które pamiętamy ze swojej młodości.
Praca za granicą z zakwaterowaniem wydaje się dla wielu swego rodzaju rajem i rzeczą nieosiągalną, jednak coraz więcej pracodawców oferuje jakieś lokum lub – jak w przypadku pracy dla opiekunów osób starszych – pokój z łazienką i wyżywieniem w domu seniora.