Pożyczka gotówkowa online – kiedy warto?

Pożyczki gotówkowe online nie mają zbyt dobrej sławy. Myślimy, że biorą je tylko osoby, które nie są w stanie dobrze gospodarować pieniędzmi. Jednak okazuje się, że pożyczka gotówkowa bywa ratunkiem w nieprzewidzianych sytuacjach. I że czasami wręcz pozwala nam na zrobienie dużych oszczędności. Jak to możliwe?

Pożyczka gotówkowa online na kryzysowe sytuacje

Kryzysowe sytuacje to momenty, kiedy najczęściej sięgamy po pożyczki gotówkowe online. Czasami jest to sytuacja bez wyjścia – zbliża się koniec miesiąca albo wydaliśmy wszystkie pieniądze na mieszkanie, a tu nagle okazuje się, że pod lodówką jest kałuża wody albo w naszej wymuskanej łazieneczce po ścianie spływa woda z pękniętej rury sąsiada. Albo trzask – i stoimy na trasie szybkiego ruchu, patrząc z zaskoczeniem na dym unoszący się spod maski samochodu.

Pożyczka gotówkowa online w czasie kryzysowych sytuacji jest optymalnym rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że jest błyskawiczna. Nie musisz czekać na wypłatę, możesz od razu zacząć działać. Na dodatek sam proces wypełniania wniosku i przyznawania pożyczki jest błyskawiczny. Pieniądze możesz mieć na koncie niemalże od razu, więc to najlepsze rozwiązanie na kryzysowe sytuacje. Czasami środków potrzebujemy już teraz i od ręki.

Pożyczka gotówkowa online – by nic cię nie ominęło

Jednakże pożyczka gotówkowa online ma więcej zalet. Można ją brać także po to, by nic cię nie ominęło. A już szczególnie promocje. Planujesz wyjazd na wakacje, nie masz jeszcze odłożonej kwoty, ale nagle okazuje się, że możesz teraz kupić bilety lotnicze za połowę ceny? A może wybrana firma budowlana ma dla ciebie czas teraz, a za miesiąc, kiedy będziesz mieć całą kwotę na remont, nie będzie miała czasu?

Pożyczka gotówkowa online może być przeznaczona na dowolny cel. Możesz zrobić z nią wszystko, czemu więc nie wykorzystać jej do spełniania swoich marzeń lub finansowania nowych przedsięwzięć? W takim przypadku ona oczywiście nie jest niezbędna, ale może się okazać, że dzięki niej coś będzie wygodniejsze lub po prostu łatwiejsze. Jeśli tylko możesz sobie na nią pozwolić, to dlaczego nie?

Pożyczka gotówkowa online – jak sprawdzić, czy możesz sobie pozwolić?

Jak sprawdzić, czy możesz pozwolić sobie na pożyczkę? Wystarczy zrobić proste obliczenie. Jeśli suma wszystkich rat, które masz do zapłacenia, przekracza 50% twoich dochodów, to prawdopodobnie jest to niezbyt dobry pomysł. Wszystko jednak zależy od indywidualnych zarobków. Jeśli zarabiasz sporo, a pożyczona kwota jest tylko ułamkiem tej kwoty, to nie ma większego znaczenia, jak wysoki masz na przykład kredyt hipoteczny.

Warto wiedzieć, że pożyczka gotówkowa online nie jest dostępna dla wszystkich. Zanim ją otrzymasz, pożyczkodawca sprawdzi twoją historię kredytową w BIK-u. Jeśli stwierdzi, że suma rat jest za wysoka lub nie masz najlepszej historii kredytowej, wtedy lepiej zrezygnować z pożyczania. To wiadomość nie tylko dla banku, lecz także dla ciebie. Nie jest jednak wykluczone, że za kilka miesięcy sytuacja się zmieni, a twoja historia kredytowa ulegnie poprawie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *