Obuwie medyczne – rozwiązania, które decydują o Twoim komforcie

Właściwie dobrane obuwie medyczne jest prawdziwym sprzymierzeńcem podczas codziennej i bardzo wymagającej pracy w służbie zdrowia. Na które jego elementy zwrócić uwagę, by w każdych warunkach czuć się naprawdę komfortowo, a przy tym zadbać o zdrowie nóg i stóp?

Buty dla pielęgniarek i lekarzy – zwróć uwagę na wyprofilowanie

Podstawową funkcją, jaką powinno spełniać obuwie medyczne, jest właściwa stabilizacja ciała i kręgosłupa, maksymalne odciążenie stopy i umożliwienie jej „oddychania”. Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest odpowiednio gruba podeszwa. Druga sprawa, to sposób, w jaki but razem z podeszwą są wyprofilowane. Zapewnia to odpowiednie rozłożenie i przeniesienie ciężaru ciała na stopę. Ponadto, podczas długotrwałego chodzenia, amortyzuje drgania i odciąża stopę. Świetnie sprawdzają się tu na przykład buty wyposażone we wkładkę anatomiczną.

Obuwie medyczne – wybierz te materiały

Buty medyczne bezwzględnie powinny być wykonane z naturalnych materiałów. To one zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, właściwe odprowadzenie wilgoci i oddychalność skórze stopy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą tutaj oczywiście skóra, zamsz, naturalny korek czy drewno w przypadku bardzo popularnych drewniaków medycznych. Ale to nie wszystko. Zewnętrzna warstwa obuwia powinna łatwo poddawać się czyszczeniu. Warto zatem postawić na naturalny materiał powleczony warstwą ochronną.

Obuwie dla lekarzy chirurgów

Jeśli chodzi o buty dla lekarzy chirurgów, to wymagania im stawiane są nieco wyższe. Oczywiście w kontekście komfortu użytkowania, zasady ich doboru będą podobne jak w przypadku każdego obuwia medycznego. Trochę większe znaczenie będzie miał tutaj fakt, że powinny być one dostosowane przede wszystkim do pracy stojącej. Zatem butów wyprofilowanych pod tym właśnie kątem należy szukać. Obuwie dla lekarzy chirurgów musi spełniać jeszcze jedno ważne, o ile nie najważniejsze wymaganie. Musi być wykonane z takich materiałów, które łatwo i bez uszczerbku na jakości poddają się sterylizacji w autoklawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *