Nowe wzory pracowniczych formularzy

Są już nowe pomocnicze wzory pracowniczych dokumentów. Wzory są zgodne ze zmianami w Kodeksie pracy w zakresie danych osobowych, które obowiązują od 4 maja br. W Portalu FK mamy aktualne wzory. Pobierz je i sprawdź co się zmieniło.

Wśród dokumentów pracowniczych są m.in. nowe kwestionariusze osobowe dla kandydata i pracownika. Łącznie jest 7 formularzy, które 6 maja br. resort pracy opublikował w zaktualizowanej wersji, w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przypomnijmy, że 4 maja 2019 r. weszły w życie zmiany przepisów wprowadzone ustawą z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz.U. poz. 730).

O zmianach tych możesz przeczytać tutaj:

Wszystkie pomocnicze wzory formularzy można też pobrać ze strony Ministerstwa.

Poniżej znajdziesz wzory dostępne w Portalu FK:

Anna Kostecka
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych w zakresie ubezpieczeń w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Autorka wielu publikacji z zakresu m.in. zatrudniania osób bezrobotnych, zatrudniania pracowników młodocianych oraz opłacania składek na ubezpieczenia społeczne z różnych tytułów. Od ponad 10 lat jest redaktorem merytorycznym serwisu internetowego dla księgowych – Portal FK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *