Na czym polega doradztwo podatkowe dla przedsiębiorstw?

Porady podatkowe są obecnie uważane za podstawowe usługi, oferowane przez wykwalifikowanych i doświadczonych księgowych. Każdy przedsiębiorca dużej, lub dopiero rozwijającej się firmy musi być na bieżąco z nieustannie zmieniającymi się przepisami prawa podatkowego. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest wybór zewnętrznego specjalisty, który pomoże rozwinąć kwestie księgowe, podatkowe oraz płacowe. Dlaczego warto zdecydować się na doradztwo podatkowe i co to właściwie jest?

Doradztwo podatkowe – co to takiego?

Doradztwo podatkowe polega w dużej mierze na udzieleniu wszelkiej możliwej pomocy w zakresie prawa podatkowego. Wykwalifikowani księgowi pomagają w prowadzeniu ksiąg podatkowych i innych ewidencji związanych z podatkami. Można liczyć na ich pomoc wtedy, kiedy potrzebujemy dowiedzieć się czegoś odnośnie prawa pracy, podatków, czy interpretacji aktów prawnych.

Doradca podatkowy to osoba, która może także sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe lub udzielać pomocy w trakcie ich przygotowywania. Jeżeli przedsiębiorca nie ma czasu, może także poprosić w niektórych przypadkach o reprezentowanie podczas kontroli skarbowej.

Porady prawne dla przedsiębiorców

Korzystając z usług doradcy podatkowego można z powodzeniem przyspieszyć rozwój firmy. Taka współpraca minimalizuje ryzyko naruszenia przepisów podatkowych, co pozwoli uniknąć przykrych finansowych kar. Dzięki fachowej wiedzy doradcy podatkowego można skupić się na innych aspektach własnego biznesu i nie martwić się o tę słynną „papierkową robotę”.

Potrzebujesz porady podatkowej? Polecamy https://krzywickabiuro.pl/doradca-podatkowy/.

Doradca podatkowy zajmuje się także optymalizacją podatkową, która dotyczy działań mających na celu minimalizowanie zobowiązań podatkowych. Chodzi tu o całkowicie legalne generowanie oszczędności z podatku CIT, PIT czy VAT.

W czym jeszcze pomoże doradca podatkowy?

  • Będzie służył opinią, poradą i wyjaśnieniem z zakresu obowiązków podatkowych i celnych, jak również w sprawach administracyjnych.
  • Przygotuje zeznanie i deklarację podatkową lub udzieli pomocy w tym zakresie.
  • Będzie prowadził księgi podatkowe, rachunkowe i inne ewidencje do celów podatkowych.
  • Może reprezentować swojego klienta w postępowaniu przed organami agministracji publicznej.

Jaki powinien być dobry doradca podatkowy?

Doradca podatkowy to zawód, jak każdy inny. Oznacza to, że tu również znajdziemy rzetelnych pracowników, osoby niedokładne, a nawet oszustów. Uczciwy doradca będzie zawsze postępował zgodnie z zasadami etyki zawodowej, w myśl ślubowania i zgodnie z przepisami prawnymi. Ważne, żeby nieustannie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, dzięki czemu będzie nieustannie proponował w danym przedsiębiorstwie skuteczne rozwiązania.

Warto przypilnować, czy opłaca składkę członkowską KIDP i czy zachowuje tajemnicę zawodową, która nie ulega przedawnieniu.

Rzetelny doradca podatkowy to taki, który będzie również sporządzał kopię i przechowywał dokumenty, pisma, wystąpienia, porady przez okres minimum 5 lat.

Skorzystaj z usług doradcy podatkowego!

Z usług doradcy podatkowego możesz skorzystać na każdym etapie rozwoju własnego biznesu. Nie ważne, czy już od dłuższego czasu prowadzisz działalność, czy dopiero otworzyłeś swoją firmę. Chcąc zoptymalizować koszty i wprowadzać niezbędne ulepszenia, czy chociażby być na bieżąco z obecnie obowiązującym prawem podatkowym, musisz postawić na fachową pomoc.

Osoba, która udziela porad musi być wykwalifikowanym specjalistą, który ma duże doświadczenie w tym aspekcie. Dlatego polecamy korzystać z usług zaufanych i renomowanych specjalistów, jak np. https://krzywickabiuro.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *