Masz biuro do wynajęcia? Tych błędów nie popełniaj!

Obecnie zapotrzebowanie na biura do wynajęcia stale rośnie. Mimo to spora część właścicieli lokali tego typu ma poważny problem ze znalezieniem najemcy. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej jest to spowodowane podstawowymi błędami, które popełniamy, a których łatwo moglibyśmy uniknąć. Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę, oferując biuro do wynajęcia.

Zbyt mało informacji w ogłoszeniu

Pierwszym błędem popełnianym przez wynajmujących biura, jest źle napisane ogłoszenie. Bardzo często bowiem zdarza się tak, że brakuje w nim absolutnie podstawowych informacji. Pamiętaj, że poza powierzchnią biura powinieneś napisać również, na którym piętrze się ono znajduje, jaki jest koszt miesięczny wynajmu, czy są i ile mogą wynosić dodatkowe opłaty, jak wyposażone jest biuro oraz jakie jest jego sąsiedztwo. Pamiętaj, że im więcej informacji zamieścisz, tym twoje ogłoszenie będzie atrakcyjniejsze.

Niekorzystne zdjęcia lub ich brak

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, zwracamy ogromną uwagę na obraz. Dlatego też ogłoszenia bez zdjęć są praktycznie pomijane przez osoby zainteresowane wynajmem biura. Warto jednak mieć świadomość, że nawet jeśli zamieścisz zdjęcia, mogą one negatywnie wpływać na zainteresowanie twoją ofertą. Zwłaszcza wtedy, gdy będą nieostre lub nie pokażą tak naprawdę wyglądu całego lokalu. Zadbaj więc o staranne wykonanie fotografii i pamiętaj, że warto dodać ich co najmniej kilka, eksponując w sposób szczególny największe atuty biura.

Nieskuteczne metody promocji

Twoje ogłoszenie zawiera szczegółowy opis biura do wynajęcia oraz atrakcyjne zdjęcia, a mimo to telefon milczy? Sprawdź, czy twoje ogłoszenie jest widoczne. Wiele stron z ogłoszeniami przesuwa bowiem coraz niżej anonse dodane jakiś czas temu. Jeśli nie odświeżymy ogłoszenia lub nie zaczniemy płatnie go promować i w ten sposób wyróżniać, osoby zainteresowane najmem mogą go w ogóle nie zauważyć. Dlatego też warto skorzystać z pomocy platformy takiej jak Realko24, dzięki której bezpośrednio możesz dotrzeć do osób, które szukają dokładnie takich powierzchni, jakie oferujesz.Zaniedbany lokal

Czasem zdarza się tak, że naprawdę przestronne biuro w dobrej lokalizacji nie znajduje chętnych na wynajem. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to przede wszystkim z tego, w jakim stanie znajduje się biuro. Bardzo często zapominamy o tym, że lokal powinien zostać odświeżony po poprzednich najemcach. Wystarczą drobne prace remontowe i porządkowe, takie jak np. odmalowanie ścian, by lokal zaczął prezentować się znacznie lepiej i przyciągać chętnych.

Zatajenie prawdy

Oczywistym jest, że oferując biuro do wynajęcia przedstawiasz je w samych superlatywach. Warto jednak być szczerym – wszystko bowiem ma swoje wady. Podczas rozmów z potencjalnym najemcą nie zatajaj nic oraz nie unikaj niewygodnych pytań. Prawda i tak wyjdzie na jaw, ty zaś stracisz dobrą opinię, co w dobie Internetu może utrudnić ci poszukiwanie kolejnych najemców.

Podsumowując, jeśli posiadasz biuro do wynajęcia i zależy ci na szybkim znalezieniu najemcy, zadbaj o to, by twoje ogłoszenie było atrakcyjne. Udzielaj informacji zgodnie z prawdą oraz poszukuj alternatywnych sposobów poszukiwania zainteresowanych. Dzięki temu znacznie szybciej uda ci się wynająć swoją powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *