Kursy i szkolenia księgowe – dla kogo są skierowane i jakie dają możliwości?

Niezależnie od branży, w której pracujemy oraz ścieżki kariery, którą planujemy, idealnym pomysłem na jej rozwój jest zdecydowanie się na odpowiednie kursy. Jest to również metoda, która pozwoli nam zmienić zawód na taki, które będzie nas bardziej satysfakcjonował oraz zapewniał lepsze zarobki. Nie inaczej jest w przypadku pracy w księgowości, na którą decyduje się coraz więcej osób – i to ze względu zarówno na duże ich zapotrzebowanie na rynku pracy, ale również z powodu atrakcyjnych warunków, które mają do zaoferowania pracodawcy.

Jeżeli dopiero chcemy rozpocząć swoją karierę jako księgowi lub mamy już mniejsze, lub większe doświadczenie w tej branży, w każdym z tych przypadków odpowiednie szkolenia mogą przyśpieszyć nasz rozwój, co zapewne przełoży się na szybsze awanse oraz podwyżki. Jeżeli poszukujecie takich kursów – z przyjemnością zaprezentujemy Wam ofertę Instytutu Certyfikacji Zawodowej księgowych, który działa przy dobrze znanym w całym kraju Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Mają oni w swojej ofercie ogrom szkoleń i kursów, jednak dzisiaj skupimy się na czterech z nich. Jeżeli interesują Was pozostałe – zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.instytut.skwp.pl, aby poznać więcej szczegółów ich dotyczących.

Certyfikat I-stopnia

Jest to kurs dla osób, które dopiero aspirują do zostania księgowymi lub ich doświadczenie jest naprawdę małe i opiera się np. jedynie o staże, jednocześnie gdy kandydaci nie posiadają wyższego wykształcenia w kierunku księgowości. Zajęcia trwają 82 godziny i odbywają się na terenie Warszawy, a ceny samego kursu zaczynają się od 1746 zł. Warto jednak pamiętać, że zawsze istnieje opcja na rozłożenie tej ceny dla dogodne dla kandydata raty. Celem tego kursu jest przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu księgowego, który został ujęty w klasyfikacji zawodów i specjalności, wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Przed kandydatami do tego kursu zostały postawione odpowiednie wymagania. Należą do nich: posiadanie co najmniej wykształcenia średniego, uznawanie potrzeby ustawicznego kształcenia przez cały okres pracy jako księgowy oraz rozumienie znaczenia przestrzegania norma etycznych w zawodzie księgowego. Nie przytoczymy tutaj pełnego planu zajęć, jednak zainteresowanych nim zapraszamy na znajdujące się powyżej stronę kursu.

Sam kurs obejmuje nie tylko same zajęcia edukacyjne, ale uczestnicy otrzymają również niezbędne podręczniki oraz dodatkowe materiały. Aby sam kurs został zaliczony, niezbędna jest obecność na 70% zajęć oraz zaliczenie wszystkich prac kontrolnych. Na koniec trzeba również zdać końcowy egzamin na przynajmniej 30% punktów możliwych do zdobycia.

Certyfikat II-stopnia

Kurs II stopnia przeznaczony jest dla uczestników bardziej zaawansowanych, którzy planują zostać zatrudnieni jako samodzielni specjaliści ds. księgowości. Sam kurs jest znacznie bardziej rozbudowany, niż wspomniany powyżej kurs I stopnia – w tym przypadku uczestnicy odbędą aż 200 godzin zajęć edukacyjnych. Również ten kurs odbywa się na terenie Warszawy, ceny zaś zaczynają się od 3843 zł. Jest możliwość rozłożenie ich na dogodne dla kursanta raty.

I w tym przypadku przed zainteresowanymi kursem, zostały postawione konkretne wymagania. Zaliczają się do nich wszystkie te, które dotyczyły kursu I stopnia, a dodatkowo istnieje konieczność posiadania umiejętności oraz wiedzy potwierdzonych przez albo posiadanie tytuły technika rachunkowości, albo zaświadczenie z kursu kandydata na księgowego. Dopuszczalne jest również zaświadczenie kwalifikacyjne z zakresu I stopnia certyfikacji, czyli ze wspomnianego powyżej kursu. Istnieje również szansa na uwzględnienie innej formy potwierdzenia wiedzy i umiejętności, ale musi być ona indywidualnie zaakceptowana przez organizatora, czyli Instytut.

Certyfikat III-stopnia

Kolejnym kursem jest oczywiście jego III stopień, przeznaczony dla osób, które aspirują do stanowiska głównego księgowego. W tym przypadku kurs trwa 212 godzin, zajęcia również odbywają się na terenie Warszawy, a cena kursu zaczyna się od 4045,5 zł. I w tym przypadku zainteresowani mają szanse na rozłożenie płatności w dogodnych dla nich ratach.

Przed kandydatami stawiane są odpowiednie wymagania. Poza tymi, które zostały wspomniane w kontekście kursu I stopnia, kursant musi udowodnić stan swojej wiedzy oraz umiejętności za pomocą certyfikatu ze wspomnianego wyżej kusy stopnia II, ukończonego kursu specjalisty ds. rachunkowości lub certyfikatu księgowe, który został wydany przez Ministerstwo Finansów. W tym przypadku respektowany będzie również tytuł magistra o specjalności rachunkowość lub licencjata o specjalności rachunkowość, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie mają duże doświadczenie, lecz szeroką wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach.

Certyfikat IV-stopnia

Ostatni kurs stopnia IV jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które starają się zostać dyplomowanym księgowym. Kurs ten trwa 160 godzin, zajęcia odbywają się na terenie Warszawy, a ceny zaczynają się od 3195 zł. Również w tym przypadku istnieje opcja skorzystania z dogodnych rat.

Wymagania stawiane przed kandydatem to:
– ukończony kurs III-stopnia lub zdany odpowiedni test (jego zakres pokrywa się z materiałami na kursie stopnia III)
– posiadania doświadczenia zawodowego – 2 lata w przypadku wykształcenia wyższego lub 5 w przypadku średniego.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Instytutu, nie tylko w celu poznania większej ilości szczegółów dotyczących wspomnianych kursów, ale również pozostałych szkoleń czy seminariów, które organizuje ta organizacja. O ich wysokiej jakości świadczy nie tylko grono zadowolonych uczestników, ale również nieposzlakowana opinia Instytutu wśród pracodawców, dzięki czemu ich kursy i szkolenia są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą odpowiednio zadbać o swoją karierę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *