Kto udzieli pożyczki z komornikiem?

Kiedy jest się zadłużonym, zdecydowanie trudniej uzyskać pożyczkę. Są jednak takie podmioty, które pożyczają gotówkę nawet gdy komornik zajmie część majątku.

Pożyczki internetowe

Pożyczki internetowe zazwyczaj uzyskać można bez formalności, zaświadczeń, potwierdzeń dotyczących stanu majątkowego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ponieważ pożyczki z komornikiem, a więc takie, które mogą uzyskać osoby zadłużone, których konto zajął komornik, niosą za sobą pewne ryzyko może się zdarzyć, że instytucja pozabankowa zażąda pewnej dokumentacji. Jak uzyskać pożyczkę pozabankową? Szybko i on-line. Najczęściej cała procedura przeprowadzana internetowo sprowadza się do wypełnienia krótkiego wniosku za pośrednictwem strony internetowej i oczekiwaniu na decyzję, co nie powinno zająć dłużej niż kwadrans. Częstym sposobem weryfikacji stosowanej w stosunku do klienta jest wykonanie przez niego przelewu na symboliczną kwotę (np. jeden grosz) na numer konta, z którego później zostanie do niego przelana pożyczka. Oczywiście pożyczka internetowa jest dostępna nie tylko dla osób zadłużonych, jednak dla nich właśnie stanowi najlepsze rozwiązanie.

Pożyczki oddłużeniowe i pożyczki dla bezrobotnych

Istnieje pojęcie pożyczki oddłużeniowej, to znaczy takiej, która zaciągana jest dla zapłacenia istniejących już długów. Tego rodzaju pożyczkę można wziąć również na zasadach opisanych powyżej. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak można uzyskać pożyczki pozabankowe będąc zadłużonym. Zadłużenie w znaczącym stopniu zmniejsza lub całkowicie wyłącza zdolność kredytową. Jednakże instytucje pozabankowe oceniają zdolność kredytową według zupełnie innych kryteriów jak banki. W związku z tym, tego rodzaju pożyczka z komornikiem jest jak najbardziej możliwa. Jest także opcja pożyczenia gotówki nawet gdy jest się bezrobotnym. W tej sytuacji może się jednak okazać, że instytucja pozabankowa zażąda zabezpieczenia oraz dokumentacji dotyczącej świadczeń socjalnych, czyli na przykład zasiłku dla bezrobotnych.

Kto oferuje pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe oferują pożyczkodawcy prywatni, może się to jednak wiązać z większym ryzykiem dla pożyczkobiorcy i z wyższym oprocentowaniem. Warto szukać wśród firm pożyczkowych – najlepiej tych, które mają już pewną pozycję i renomę na rynku. Dobrze jest też sprawdzić, które z firm dają możliwość wydłużenia terminu spłaty. Pożyczek tego rodzaju nie oferują banki – tu zdolność kredytowa jest warunkiem koniecznym. Warto wiedzieć, że jeśli mieliśmy dług, ale został on spłacony, nasza zdolność kredytowa zmienia się na korzyść.

Na koniec warto wspomnieć jakie są warunki uzyskania pożyczki z komornikiem – konieczne jest obywatelstwo polskie i bycie osobą pełnoletnią. Chociaż nie dla każdej firmy jest to warunek konieczny, zazwyczaj konieczne jest konto bankowe, na które zostanie przelana kwota, a także numer telefonu, dla dokonania weryfikacji. W przypadku wymogu zabezpieczenia, będziemy potrzebować na przykład gwaranta lub też ruchomości bądź nieruchomości nadającej się do zastawienia.

Czasem pożyczka z komornikiem, która umożliwi nam podreperowanie sytuacji finansowej lub oddanie pilnych długów to najlepsze rozwiązanie. Zawsze jednak pożyczając pieniądze warto mieć na względzie nasze realne możliwości oddania ich w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *