Jaką odzież odblaskową wybrać?

W dzisiejszych czasach odzież odblaskowa staje się coraz bardziej ważna. Nie używa jej się już jedynie przy pracach drogowych czy pracach na wysokościach. Przy dużym zróżnicowaniu przeznaczenia odzieży powinniśmy wybrać taką, która będzie najlepiej spełniała nasze wymagania.

Rodzaje odzieży odblaskowej

Odzież odblaskową, czyli ostrzegawczą, możemy podzielić na cztery proste kategorie ze względu na część ciała, jaką okrywają. Mamy więc elementy okrywające tułów, ramiona i tułów, nogi, a także ręce, nogi i tors. Każdy z tych rodzajów możemy znaleźć w ofercie firmy Ferpol, prowadzącej swój sklep internetowy. Wybierając rodzaj odzieży musimy zastanowić się, jak bardzo chcemy być widoczni i czego wymaga zajęcie, jakie wykonujemy. Tego typu odzież możemy również podzielić ze względu na przeznaczenie, specyfikę pracy. Występują bowiem elementy trudnopalne, chłodzące czy też ocieplane.

Na każdą porę roku

Obecnie rynek odzieży odblaskowej jest tak rozwinięty, że z łatwością znajdziemy na nim różne elementy ubrania na każdą porę roku. Na upalne dni najlepsze są lekkie i przewiewne kamizelki z siatki – zakładając je nie czujemy nawet, że coś na sobie mamy, a mimo to jesteśmy chronieni na przykład podczas robót drogowych. Z kolei pełne kombinezony czy ocieplane kurtki (w tym polarowe) będą idealne na zimne i zimowe wieczory, kiedy trzeba wykonać pracę na świeżym powietrzu. Warto wspomnieć, że do uszycia odzieży odblaskowej producenci (jak Ferpol) używają materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu siatka się nie przerwie, a polar – nie zmechaci. Ma to duże znaczenie chociażby w pracy w służbach porządkowych – funkcjonariusze zawsze powinni się właściwie prezentować.

Odzież reklamowa?

Przy wyborze odzieży odblaskowej warto zastanowić się czy ma to być również odzież reklamowa. Ten typ ubrania ma za zadanie reklamować u przechodniów/uczestników danej imprezy usługi firmy. Kamizelki z reklamowym nadrukiem są o tyle praktyczne, że przepisy i tak wymagają ich noszenia, czemu by więc nie wykorzystać tego dodatkowo i nie zyskać sobie dobrej reklamy? I tak odzież reklamową mogą nosić pracownicy budowlani czy firmy ochroniarskie, zajmujące się zabezpieczeniem różnych imprez masowych.

Odzież ostrzegawcza nie tylko dla pracowników

Należy pamiętać, że obowiązek noszenia ubrania odblaskowego nie należy tylko do pracowników i robotników. Każdy pieszy, który porusza się po zmroku po terenie niezabudowanym powinien mieć chociaż jeden element odblaskowy w swoim ubiorze. Dobrze jest również, aby nasze dziecko zawsze miało ze sobą coś odblaskowego – wtedy zmaleje ryzyko wypadku samochodowego nawet jeśli dziecko porusza się po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *