Jak wdrożyć outplacement?

Outplacement stanowi narzędzie, dzięki któremu można znacznie złagodzić skutki zwolnienia pracownika. Trzeba jednakże przeprowadzić cały ten proces mądrze, a dzięki temu można naprawdę bardzo pomóc pracownikowi, którego zwalniamy, dzięki czemu wszystkie skutki związane z koniecznością szukania nowej pracy, dla danego pracownika nie będą takie dotkliwe, jakie byłyby bez tego właśnie systemu.

Co trzeba wiedzieć na temat Outplacement?

System łagodnych zwolnień, ponieważ tak właśnie bywa nazywany outplacement, należy do obszaru HR i jest on stosowany przez pracodawcę dobrowolnie. Nie ma przymusu korzystania z tego właśnie systemu, chociaż zauważyć można, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na to właśnie rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu skutki zwolnienia pracowników są mniej drastyczne. Są różne metody wspierania pracowników w tym właśnie ciężkim czasie. To wsparcie może być różne, na przykład niektórzy pracodawcy oferują swoim zwalnianym pracownikom pomoc w szukaniu nowej pracy, inni natomiast płacą za szkolenia, dzięki którym pracownik zdobywa kolejne umiejętności, natomiast inne wsparcia, to wsparcie finansowe, które jest zdecydowanie najbardziej doceniane przez zwalnianych pracowników, ponieważ posiadając większą gotówkę, nie stresują się tym, że do czasu znalezienia nowej pracy nie będą mieli za co utrzymać siebie, czy też swojej rodziny. Każdy przedsiębiorca, który ma wątpliwości, czy zdecydować się na outplacement, powinien koniecznie skorzystać z kalkulatora systemu łagodnych zwolnień, jaki znajdziemy pod adresem https://outplacementkalkulator.pl

Jak przeprowadzić ten proces?

Przede wszystkim w większych firmach pomaga w tym profesjonalna firma specjalizująca się w tym temacie. Przede wszystkim najpierw podaje się do publicznej wiadomości powód, dla którego dana osoba jest zwalniana i przy tym podawane są działania podjęte przez dział personalny konkretnego przedsiębiorstwa, a więc na przykład przeprowadzane szkolenia z różnych zakresów, przygotowanie specjalnych dokumentów, jak również inne tego typu czynności. Do tego trzeba udzielić zwalnianemu pracownikowi pomocy, z zakresu prawnego, który związany jest z szukanie nowej pracy, jak również zawieraniem umów z nowym pracodawcą. Ważna jest również pomoc z zakresu dokształcenia zwalnianego pracownika, więc warto zapisać go ja jakieś szkolenie, które zwiększy jego szanse na rynku pracy. Niezwykle ważna jest również pomoc psychologiczna, dzięki której osoba zwalniana nie załamie się sytuacją, w jakiej się znalazła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *