Jak działa pożyczka przez internet?

Popularność pożyczek przez internet systematycznie rośnie, a firmy pożyczkowe systematycznie poszerzają swoje oferty o nowe produkty, wśród których są pożyczki bez BIK. Jak działają takie pożyczki i dla kogo są one przeznaczone?

Pożyczka przez internet – kto może ją dostać?

Co do zasady pożyczka przez internet jest dla każdego, kto potrzebuje dodatkowych środków i chce otrzymać decyzję kredytową w kilka minut. Firmy pożyczkowe stosują uproszczoną procedurę, która polega na tym, że pożyczkodawca:

  • nie musi dostarczać zaświadczeń z zakładu pracy o wysokości uzyskiwanego dochodu,
  • nie ma obowiązku przedstawić wyciągu z rachunku bankowego,
  • składa wniosek o pożyczkę przez internet poprzez stronę internetową.

Pożyczka przez internet może być udzielona w kilka minut, bo potencjalny klient samodzielnie podaje wszystkie dane, a ich potwierdzenie następuje automatycznie (za pomocą przelewu weryfikacyjnego).

W ostatnich latach firmy pożyczkowe coraz większy nacisk kładą na rozwój oferowanych produktów. W efekcie proponują one pożyczki przez internet różnym grupom klientów:

  • osobom bardzo młodym – to tzw. pożyczki przez internet od 18 lat, które są dostępne w ofercie niektórych firm pożyczkowych,
  • rencistom i emerytom – w oczach pożyczkodawców jest to najsolidniejsza grupa pożyczkodawców,
  • osobom zadłużonym – o pożyczkę przez internet mogą starać się również osoby, które mają chwilowe problemy finansowe,
  • osobom, które mają negatywną historię kredytową – to tzw. pożyczki bez BIK,
  • osobom bez stałego dochodu – darmową pożyczkę przez internet może otrzymać osoba pracująca jedynie dorywczo lub uzyskująca świadczenie 500+.

Czym są pożyczki bez BIK?

Nie każdy, kto potrzebuje dodatkowych środków, ma szansę na pożyczkę w banku. Ma to związek z tym, że banki dokładnie weryfikują sytuację finansową potencjalnych klientów. Gdy wnioskodawca nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej, to szanse na otrzymanie przez niego pożyczki czy kredytu są niewielkie. Podobnie sytuacja wygląda, gdy klient nie ma pozytywnej historii kredytowej. Wówczas rozwiązaniem mogą być pożyczki bez BIK.

Większość osób mylnie uważa, że pożyczki dla BIK są wyłącznie dla osób, które miały w przeszłości problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Tymczasem z pożyczek bez BIK często korzystają również osoby bez historii kredytowej. Paradoksalnie ta grupa klientów może mieć większe trudności z otrzymaniem pożyczki niż osoby z negatywną historią. Dlaczego?

Klient bez historii kredytowej jest dla banku zagadką – nie wiadomo, czy spłaci on pożyczkę, czy też nie. Z uwagi na ryzyko musi się on liczyć z tym, że zaproponowana mu oferta będzie mało atrakcyjna. Tymczasem zaciągając pierwszą pożyczkę bez BIK, pożyczkobiorca może liczyć na brak kosztów. Standardem jest bowiem, że firmy pożyczkowe nie pobierają dodatkowych opłat od nowych klientów. Ta zasada jest praktykowana również przy niektórych pożyczkach bez BIK.

Jaka pożyczka przez internet będzie najlepsza?

Interesuje Cię pożyczka przez internet? W Polsce działa ponad 60 firm pożyczkowych, które są zrzeszone w branżowej organizacji – Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. Wybór wśród pożyczek przez internet, w tym pożyczek bez BIK, jest zatem ogromny – łatwo nie zauważyć naprawdę atrakcyjnej propozycji. Przy tak rozległej ofercie trudno też szukać informacji o każdym z dostępnych produktów. Czy jest alternatywa dla przeglądania stron poszczególnych pożyczkodawców? Okazuje się, że tak.

Aby szybko i korzystnie wybrać dla siebie ofertę pożyczki bez BIK czy bezpłatnej chwilówki, najlepiej skorzystać z baz gromadzących informacje o produktach dostępnych w ofertach firm pożyczkowych. Takich serwisów w ostatnich latach powstało sporo. Najlepsze gromadzą i w przystępny sposób prezentują oferty różnych firm pożyczkowych działających na rynku. Dzięki temu klienci potrzebują jedynie kilku minut, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie propozycję.

Jeżeli szukasz pożyczki przez internet dla siebie, zwróć uwagę nie tylko na koszty, ale również pozostałe parametry oferty. To właśnie one mogą zdecydować o tym, że dana propozycja będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb. Mowa choćby o terminie spłaty – może się okazać, że na spłatę pożyczki potrzebujesz więcej niż 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *