Jak bezpiecznie kupić gotową spółkę?

Sprzedaż gotowych spółek znajduje się w ofercie wielu firm, dlatego wybór tej odpowiedniej wcale nie jest łatwy. W związku z tym, że założenie spółki bywa czasochłonne, wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na zakup gotowej spółki. Warto jednak wiedzieć, jak zrobić to bezpiecznie i na co zwrócić uwagę, wybierając firmę sprzedającą gotowe spółki.

Zróżnicowana i przejrzysta oferta

Oferta sprzedaży musi być dostosowana do Twoich potrzeb. Firma zajmująca się sprzedażą spółek powinna więc oferować różnego rodzaju podmioty, np.:

  • spółki czyste – spółki, które nie prowadziły działalności, dlatego nie mają długów i zobowiązań wobec ZUS i US,

  • spółki z historią finansową – dla klientów, którzy nie chcą czekać na możliwość skorzystania z finansowania bankowego na początku działalności (wiele banków nie udziela finansowania nowym spółkom nawet przez pierwszy rok),

  • spółki gotowe pod dotację – dla klientów, którzy chcą uzyskać dotację dla spółek działających przez X czasu.

Przed zakupem warto poprosić sprzedającego o roczne sprawozdanie finansowe spółki oraz zaświadczenia o braku zobowiązań podmiotu wobec US i ZUS. Nie zaszkodzi również sprawdzić spółki w bazach dłużników (np. BIK czy KRD). Jeśli firma oferująca sprzedaż spółek odmawia wydania dokumentów lub unika udzielania odpowiedzi, lepiej poszukać innego sprzedawcy.

Pomoc w dopełnianiu formalności

Profesjonalny sprzedawca gotowych spółek zapewnia kompleksowe usługi wykraczające poza sprzedaż spółek. Oznacza to, że oprócz samej sprzedaży firma oferuje pomoc w przygotowaniu i złożeniu dokumentów, które są wymagane podczas zmiany danych spółki. Wiarygodny sprzedawca zaoferuje również obsługę księgową i prawną oraz zgłoszenie spółki wszędzie tam, gdzie klient zechce, np. do ZUS, US, KRS czy VAT.

Kupno gotowej spółki od profesjonalnego sprzedawcy jest bezpieczne i pozwala na sprawne rozpoczęcie działalności – bez długów. Wiarygodny sprzedawca dba o swój wizerunek, dlatego nie skupuje spółek z niejasną historią. Skoro zamierzasz kupić gotową spółkę, z pewnością liczysz na oszczędność czasu – nie warto więc go tracić na sprzedawców o małej wiarygodności, którzy oferują spółki niewiadomego pochodzenia w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak znaleźć wiarygodnego sprzedawcę spółek?

Decydując się na zakup gotowej spółki, skorzystaj z oferty sprzedawcy z polecenia lub firmy, która ma pozytywne opinie na forach branżowych, Facebooku czy w Google. Warto wziąć pod uwagę biura rachunkowe oferujące sprzedaż spółek, gdyż takie przedsiębiorstwa są godne zaufania i obeznane w aktualnych przepisach.

Przykładowo, biuro rachunkowe TaxCoach z Poznania oferuje sprzedaż gotowych spółek z oczekiwaną przez klienta historią finansową, otwarte konto bankowe dla firmy oraz kompleksowe doradztwo przy wyborze spółki. Co więcej, jako zespół specjalistów od księgowości TaxCoach zapewnia również zgłoszenie spółki do ZUS, US, KRS, VAT czy VAT UE. Kupując spółkę od doświadczonego biura rachunkowego, możesz także przedłużyć współpracę i skorzystać z możliwości obsługi księgowej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *