Idealnie dopasowana przestrzeń biurowa jako podstawa komunikacji w firmie

Miejsce pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb jest jak garnitur skrojony na miarę. Aranżacja biur ma na celu stworzenie idealnej przestrzeni, w której komunikacja między pracodawcą, pracownikiem i klientem będzie przebiegała wyjątkowo sprawnie. Najwyższe standardy projektowania biur opierają się na balansie między architekturą a jej funkcjonalnym wymiarem.

Plan przestrzeni biurowej z uwzględnieniem specyfiki firmy

Projektowanie biur zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze łączy elementy socjologii, psychologii biznesu i ładu przestrzennego. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie koszty wynajmu są wysokie, warto skorzystać z kompleksowych usług projektowych. Architekt wnętrz specjalizujący się w architekturze branżowej, potrafi zaaranżować doskonałą przestrzeń i zamknąć się w wyznaczonym budżecie. Fit out to coś więcej niż zwykły projekt budowlany. W nowoczesnym biurze dużą rolę odgrywa czynnik ludzki. Atmosfera panująca w pracy wpływa pozytywnie na wyniki finansowe, na efektywność pracowników i ich nastawienie do obowiązków służbowych. Otwarta przestrzeń biurowa może być podzielona na moduły lub posiadać wspólne miejsce do konferencji i spotkań. Jeśli specyfika firmy zostanie dobrze przeanalizowana, każdy pracownik biura będzie czuł się w nim jak we własnym domu.

Optymalizacja miejsca pracy – od projektu do wykonania

Hasło dotyczące optymalizacji można zastosować także do przestrzeni architektonicznej. Space plan zakłada optymalne i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Liczą się zarówno stanowiska pracy, pojedyncze biurka, wykorzystanie przestrzeni korytarzy, lobby, aneksu kuchennego i toalet. W perfekcyjnym biurze nie ma miejsca na przypadkowy układ pomieszczeń. Każdy element jest skrupulatnie przemyślany. Dzięki space planningu można zaoszczędzić zarówno miejsce jak i czas na przemieszczanie się po biurze.

Nowoczesne aranżacje wnętrz biurowych można wykonać zarówno w nowej zabudowie, jak i w biurach już istniejących. W obu przypadkach warto zainwestować w rozwiązania przestrzenne, które pomogą zaoszczędzić miejsce i czas pracowników. Projektanci wnętrz biurowych pomagają zoptymalizować przestrzeń i wzmocnić relacje na linii: pracodawca – pracownik – klient.

InterBiuro – kompleksowa realizacja biur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *