Fotowoltaika dla domu – zwróć na to uwagę!

Wielkość wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne energii elektrycznej zależy od wielu rzeczy. Są to m.in. lokalizacja, jakość wykonania instalacji, wybrana technologia, czy czas ekspozycji modułów na działania słoneczne. Na co zwrócić uwagę, by optymalnie dobrać instalację fotowoltaiczną dla domu do naszych potrzeb?

Moc i mocowanie fotowoltaiki dla domu

Po pierwsze należy mniej więcej oszacować moc systemu fotowoltaicznego, jaka jest nam potrzebna. Kluczowy będzie też dobór odpowiedniego systemu mocowania. System mocowania jest niesamowicie istotnym elementem montowanej instalacji. Elektrownia ta będzie zamocowana na waszym dachu przez minimum 25 lat, więc powinniśmy zwrócić uwagę na każdy szczegół. Właściwie wszystko o czym pomyślicie jest istotne i ma tu znaczenie. Zadbajcie i zatroszczcie się o takie kwestie jak:

• materiał z którego zrobiony jest dach oraz rozstaw krokwi dachowych,
• rodzaj poszycia waszego dachu, a także wysokość kalenicy,
• kąt nachylenia dachu, czy to dach skośny, czy płaski,
• zalecenia producenta paneli fotowoltaicznych.

Moduły fotowoltaiczne, jak dobrać?

W dzisiejszych czasach ze względu na wysoce rozwiniętą technologię oraz stosunkowo przyjemne parametry efektywności, a także związany z nimi koszt, najczęściej spotykane na dachach Europy są moduły fotowoltaiczne zrobione z krystalicznego krzemu. Jeśli chcecie dowiedzieć się ile kosztowałaby Was tego rodzaju instalacja, koniecznie skorzystajcie z fotowoltaika kalkulatora.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Moduły fotowoltaiczne, które montujemy zwykle na dachu to nie da się ukryć urządzenia elektryczne, a te jak wiadomo zwiększają ryzyko, że w nasz budynek uderzy piorun. Warto pomyśleć o instalacji odgromowej, kiedy planujecie fotowoltaikę dla domu. Nie jest to konieczne, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Instalacja fotowoltaiczna jest po zamontowaniu praktycznie bezawaryjna i bezobsługowa, i powinna służyć przez wiele lat. Lepiej z tego względu zatroszczyć się o jej ewentualne zniszczenie w wyniku rażenia piorunem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *