Drukarnia wielkoformatowa – czym się zajmuje, jakim sprzętem dysponuje, po czym poznać dobrą placówkę?

Drukarnia wielkoformatowa zajmuje się realizowaniem zamówień na szyldy, plakaty czy banery znacznych rozmiarów. Takie projekty zawsze będą potrzebne w reklamie – a więc tego rodzaju firmy mają przed sobą świetlaną przyszłość. Jak wygląda ich praca? Z jakiego sprzętu korzystają? Po czym poznać profesjonalny punkt? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Przykładowe realizacje drukarni wielkoformatowej

Drukarnia wielkoformatowa zajmuje się przyjmowaniem oraz realizacją zamówień na druki o znacznej wielkości – najczęściej są to banery reklamowe, bilbordy czy szyldy. Oferty konkretnych punktów różnią się jednak między sobą – wiele zależy od sprzętu, jaki posiada dana drukarnia. Niektóre z nich drukują przestrzenne logo czy reklamy 3D, inne skupiają się na semaforach oraz podświetlanych kasetonach. Przykładowe realizacje możesz zobaczyć przy ruchliwych drogach, nieopodal centrów handlowych, na dobrze ulokowanych budynkach czy w hipermarketach – w takich miejscach najczęściej zawiesza się wielkoformatowe projekty.

Jakim sprzętem dysponuje drukarnia wielkoformatowa?

Sprzęt wysokiej jakości najczęściej świadczy o profesjonalizmie danej drukarni – pracownicy większość czasu zajmują się samą obróbką dokumentu, a dopiero później realizują przesłany projekt. Podstawowe czynności to laminowanie, foliowanie, uszlachetnianie – duże firmy mogą sobie pozwolić na całkowitą automatyzację tych procesów. Dzięki temu są wykonywane z najwyższą precyzją przez przystosowane do tego maszyny. Natomiast drukowanie wielkoformatowych tekstów odbywa się za pomocą wielkich drukarek mogących pomieścić w sobie duże płachty materiału – ploterów.

Profesjonalna drukarnia, czyli jaka?

Profesjonalna drukarnia kojarzy się przede wszystkim z wysokiej jakości sprzętem, a przez to z realizacjami na najwyższym poziomie. Dobra placówka powinna dbać jeszcze o kilka innych kwestii:

  • Konkurencyjne ceny swoich usług.
  • Bogatą ofertę – na rynku znajdziesz już drukarnie wielkoformatowe oraz drukarnie offsetowe w jednym.
  • Stały oraz merytoryczny kontakt z klientem.
  • Szybkie i terminowe wykonywanie zleconych projektów.

Jeśli szukasz drukarni internetowej w Warszawie, zwróć uwagę na firmę JKB Print – spełniają wszystkie powyższe wymagania!

Podsumowanie

Profesjonalna drukarnia wielkoformatowa JKB Print to strzał w dziesiątkę! Firma zatrudnia specjalistów w swojej branży, a nowoczesny sprzęt pozwala im realizować najbardziej wymagające projekty. Sprawdź i przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *