Czy z karty wielowalutowej opłaca się korzystać także w Polsce?

Karty wielowalutowe to fantastyczne narzędzie w świecie zakupów zagranicznych. Dzięki takiej karcie możemy dokonywać transakcji terminalowych czy wypłacać gotówkę za granicą, bez obaw o dodatkowe koszta związane z przewalutowaniem. Założenie takiej karty nie jest drogie, jednakże wiele osób ostatecznie rezygnuje z otwarcia wielowalutowego rachunku bankowego, ponieważ wychodzą z założenia, że i tak mało podróżują, więc nie ma sensu otwierać tego rodzaju konta na jednorazową podróż. Warto mieć jednak na uwadze, że karty wielowalutowe są przydatne również w Polsce, a ich użytkowanie wciąż pozostają opłacalne.

Czym są karty wielowalutowe?

Karty wielowalutowe to rachunki bankowe składające się z wielu subkont walutowych, otwartych i doładowanych konkretną walutą przez klienta. Wielowalutową kartę można użytkować w dwóch wariantach — wirtualnej karty lub karty plastikowej. Karty te są niesamowicie wygodną formą dokonywania transakcji, ponieważ automatycznie rozpoznają walutę w momencie przyłożenia jej do terminala lub zaakceptowania zakupu online. Dodatkowo, jak podaje https://www.igoriacard.com/, wielowalutowa karta obsługuje aż siedemnaście walut, w tym euro i dolary.

Do czego można używać karty wielowalutowej w Polsce?

Pomimo tego, że karty wielowalutowe zostały stworzone z myślą o podróżnikach, dla których niezbędne jest rozwiązanie gwarantujące operowanie kartą za granicą bez ponoszenia dodatkowych kosztów, nie tracą na swojej przydatności również w Polsce. Każdy, kto choć raz w życiu dokonywał zakupów online wie, że nie wszystkie towary są łatwo dostępne w polskich sklepach internetowych. Dzięki wielowalutowej karcie każdy użytkownik może dokonać zakupu w zagranicznym sklepie online, a transakcja obejdzie się bez ponoszenia kosztów przewalutowania zarówno od strony banku, jak i organizacji płatniczej. Na https://www.igoriacard.com/ możemy przeczytać o tym, że za zakupy zapłacimy również w Polsce, ponieważ wśród siedemnastu obsługiwanych walut znajdziemy również złotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *