Całoroczna wypożyczalnia kamperów

Polski caravaning ma się coraz lepiej. Wiele osób przekonuje się do tej formy podróżowania, uznając ją za niezwykle ciekawą formę spędzania wolnego czasu. Na plus przemawia także fakt, że dzisiejsze wypożyczalnie nie oferują byle czego, a udostępniają nowoczesne i funkcjonalne kampery, które świetnie sprawdzają się nie tylko podczas krótkiej podróży po Polsce, ale również kilkutygodniowego pobytu zagranicznego. Oczywiście niektóre wypożyczalnie nie funkcjonują po zakończeniu sezonu letniego, ale są też takie, które świadczą usługi przez cały rok.

Sezon wysoki w wypożyczalni kamperów

Część wypożyczalni zawiesza działalność w okresie jesienno-zimowym ze względu na koszty i niskie zainteresowanie usługami. Te, które na taki krok się nie decydują i wypożyczają pojazdy także zimą, muszą zadbać o ich odpowiednie przygotowanie do sezonu. Konieczne są zatem odpowiednie opony, ogrzewane zbiorniki na wodę czy dodatkowa butla z gazem – wszystko to sprawia, że podróżowanie kamperem zimą jest wygodne i bezpieczne.

Często zdarza się też tak, że całoroczna wypożyczalnia kamperów (zobacz Camper Sun) w rzeczywistości oferuje nie tylko kampery, ale także pojazdy innego typu, dzięki czemu spełnia oczekiwania większej grupy osób. Wspomniana już wypożyczalnia Camper Sun oprócz kamperów udostępnia również busy sześcio- i dziewięcioosobowe.

Wypożyczalnie różnie radzą sobie w okresie jesienno-zimowym, co nie ma wpływu na ich funkcjonowanie w sezonie wysokim. Przyjmuje się, że sezon rozpoczyna się w połowie czerwca i trwa do połowy września, natomiast tzw. sezon wysoki obejmuje miesiące wakacyjne, czyli lipiec i sierpień.

Wypożyczalnia kamperów – ceny w sezonie i poza sezonem

Udostępniając kampery w środku zimy wypożyczalnie zarabiają mniej, aniżeli wówczas, gdy odbywa się to w okresie letnim, co jest zupełnie zrozumiałe. Zainteresowanie caravaningiem zimą jest mniejsze niż w okresie wakacyjnym, niższe są także ceny za wynajem kampera. Jednak niezależnie od tego, kiedy wynajmujemy pojazd, zawsze musimy mieć na uwadze, że im dłuższy okres wynajmu, tym cena za dobę wypożyczania będzie niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *