Argumenty za wdrożeniem systemu WMS – warto dać się przekonać

Zarządzanie magazynem jest bardziej wydajne i sprawne, gdy przebiega w sposób zorganizowany i przy wsparciu odpowiednio dobranych i wdrożonych narzędzi. Polecamy system WMS (od Warehouse Management System), szczególnie ten od OptiMESa stworzonego przez Syneo.pl. To sprawdzone narzędzie, z którego już z powodzeniem korzystają tysiące użytkowników.

W niniejszym artykule dostarczamy argumentów przemawiających za opłacalnością inwestycji w system magazynowy, który odmieni zarządzanie Twoim magazynem.

Po pierwsze – oszczędność czasu, dzięki skróceniu czasu wydań towarów z magazynu. Jak to? Nikt nie traci ani minuty na poszukiwania towarów, ponieważ w systemie przechowywane są wszystkie informacje na temat miejsca składowania pozycji magazynowych, a gdyby tego było mało, system WMS kontroluje ścieżki kompletacyjne. Dzięki temu towary wydawane są w sposób racjonalny i w optymalnym czasie.

Po drugie – obsługa klienta na wyższym poziomie. I to kilkukrotnie wyższym. Jak to? Dostęp do informacji o stanie magazynu w czasie rzeczywistym to potężne narzędzie, które pozwala dopieścić klientów i zabezpieczyć potrzeby produkcji. Dzięki temu, że pracownicy magazynowi mają bieżące dane o dostępności, czy ewentualnych uszkodzeniach produktów czy materiałów. Taka informacja pozwala udzielać klientom odpowiedzi na pytania i usług, które są uczciwe, szczere i zawsze na czas.

Po trzecie – magazyn pracujący na 100%, również w przypadku braku pracowników. Jak to? Automatyzacja sporej ilości procesów magazynowych, do której przyczynia się system WMS, wymaga mniejszego nakładu pracy człowieka, niż miało to miejsce do tej pory. Dlatego w sytuacji, gdy na rynku pracy brak rąk do wykonywania sporej ilości prac, magazyn z systemem WMS będzie działać bez zarzutu.

Po czwarte – mniej reklamacji, bo magazyn pracuje lepiej. Jak to? Tradycyjne metody pracy magazynu pociągają za sobą spore ryzyko pomyłek i błędów, np. przy wydaniach produktów. Dlatego automatyczne rozwiązania, oparte na kodach kreskowych i ich czytnikach są sposobem na pozbycie się pomyłek, a tym samym i reklamacji.

Podsumowując, musimy podkreślić jedną z najcenniejszych właściwości i korzyści wynikających z wdrożenia systemu WMS od OptiMESa – są one mierzalne, więc faktycznie odczujesz realną różnicę i to najprawdopodobniej we wszystkich powyższych obszarach.

Co zrobić, by zacząć korzystać z systemu magazynowego? Wystarczy skontaktować się z bydgoskim zespołem Syneo.pl, który dysponuje rozbudowaną siecią partnerów w całej Polsce. Specjaliści doradzą od czego zacząć i jak efektywnie korzystać z rozwiązań, które udostępnia OptiMES. Jeżeli jednak wolisz działać inaczej – możesz już dziś zarejestrować się w systemie i rozpocząć darmowy czternastodniowy okres testowy i samodzielnie przekonać się o przydatności funkcjonalności systemu magazynowego w ramach OptiMESa. Specjaliści są dostępni pod numerem 517 827 436 lub na mailu biuro@syneo.pl. Nie czekaj, szkoda czasu i pieniędzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *