Porady prawne – kto może z nich skorzystać?

Rozwód, alimenty, dochodzenie odszkodowań, spadek, przestępstwa i wykroczenia czy postępowania administracyjne. Dla niektórych to codzienność, dla innych zbiór zawiłych przepisów i regulacji prawnych. To dlatego tak dużą popularnością cieszą się porady prawne, które mają na celu jasne i zrozumiałe wytłumaczenie klientowi obowiązujących przepisów, z jednoznacznym wskazaniem – adekwatnego do danej sprawy – sposobu postępowania. Kto może z nich skorzystać? Czy są dla każdego?

Porady prawne dla każdego

W świadomości wielu osób nadal pokutuje pogląd, że porady prawne nie są dla każdego. Czy to prawda? Oczywiście, że nie! To permanentna bzdura, albowiem z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych prawników i radców prawnych może skorzystać każdy, kto tylko czuje się pokrzywdzony w świetle prawa i pragnie dochodzić sprawiedliwości – i to na wielu płaszczyznach. Warto skorzystać z porady prawnej, jeśli nasze wątpliwości dotyczą m.in. prawa rodzinnego. Rozwód, separacja, podział majątku, ustanowienie kontaktu rodzica z dzieckiem, regulacja władzy rodzicielskiej czy sprawy w postępowaniu dla nieletnich stanowią częsty problem, z jakim zwracają się małżonkowie (i rodzice) do kancelarii prawnych. Z porady można skorzystać również w sytuacji, gdy pracodawca zwleka z zapłatą należnego wynagrodzenia (łącznie z nadgodzinami) lub w miejscu pracy stosowany jest mobbing i dyskryminacja.

Ile to kosztuje?

Wiele osób uważa również, że porady prawne kosztują krocie i najzwyczajniej ich na to nie stać. Samodzielnie próbują zatem przebić się przez gąszcz przepisów, niejednokrotnie odnosząc na tym polu klęskę. Czy warto tak ryzykować i narażać się na niepotrzebny stres? Oczywiście, że nie! Tym bardziej, że profesjonalna opinia prawna nie kosztuje dużo. W związku z czym, nie powinna być obciążeniem dla żadnego budżetu domowego, ponieważ standardowa, prosta porada to wydatek rzędu od 50 złotych! Bardziej rozbudowana opinia prawna, uwzględniająca także sporządzenie pisma procesowego to koszt od 100 złotych. Czym jest ta opłata w porównaniu z odmową wypłaty odszkodowania czy odziedziczeniem długu po zmarłych członkach rodziny? Odpowiedź powinna nasunąć się sama. Korzystając zatem z porady prawnej można uchronić siebie oraz swoich bliskich przed poważnymi problemami. Co ważne, możliwość uzyskania profesjonalnej opinii prawnej nie nakłada konieczności udania się do kancelarii prawnej zlokalizowanej w danym mieście zamieszkania. Dziś, z równie dużym sukcesem, można to zrobić nie ruszając się z domu – telefonicznie lub przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *