Aranżacja kancelarii prawnej – porady w zakresie doboru mebli

Odpowiednia aranżacja kancelarii prawnej ma kluczowe znacznie dla doświadczenia klienta. Na tej podstawie w zaledwie w kilka sekund po przekroczeniu progu biura oceni on całą organizację – od prestiżu po kompetencje kadry. Jako właściciel kancelarii doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że wiedza i doświadczenie prawnika nie ma żadnego związku z miejscem, w którym pracuje. Trudno jednak będzie Ci zatrzeć pierwsze negatywne wrażenie, jeśli klient oceni Cię przez pryzmat wyglądu biura, które nie będzie dopracowane.

Ogólne zasady dotyczące aranżacji kancelarii prawnej

Przed wyborem pierwszych mebli do kancelarii prawnej, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami aranżacji biura. Wbrew pozorom dla wielu osób mogę nie być one intuicyjne. Dlaczego? Różnią się od tych, którymi kierujemy się podczas wyposażania domu. Meble w kancelarii prawnej powinny:

  • mieć stonowane barwy – najlepiej sprawdzi się połączenie przyjemnego dla oka beżu z kolorami, które kojarzą się z profesjonalizmem, np. czernią, brązem lub grantem;
  • mieć odpowiedni kształt – nie może być on zbyt prosty, ponieważ będzie się kojarzył ze szkolnymi ławkami; nie powinien także posiadać ekstrawaganckich wykończenia, ponieważ odciągną one uwagę klienta od tego, co jest naprawdę istotne;
  • być wygodne – w skrajnych przypadkach spotkania z prawnikiem potrafią trwać nawet długie godziny; w tym czasie klient powinien móc skupić się na sprawie, z którą przyszedł, a nie co chwilę zmieniać pozycję na niewygodnym krześle.

Ponadto mówiąc o wyposażeniu kancelarii prawnej, zazwyczaj myśli się o tym, w jaki sposób zaaranżować główne biuro. Pomija się natomiast poczekalnię, co jest ogromnym błędem. W tych miejscach klient może spędzić od kilku do kilkunastu minut, co również wpłynie na jego doświadczenie. Warto więc zadbać o wygodne i funkcjonalne meble w tym miejscu.

Jakie meble do gabinetu?

W gabinetach zazwyczaj przyjmuje się pojedyncze osoby lub pary. Konieczne jest więc wyposażenie pomieszczenia w fotele. Zarówno prawnik, jak i klient, powinni siedzieć na takich samych modelach. Będzie to świadczyć o równości stron, dzięki czemu osoba przychodząca do biura, poczuje się w nim dobrze potraktowana. Pomiędzy fotelami warto natomiast postawić masywne biurko. Podkreśli ono pewność siebie prawnika, a ponadto będzie pełniło funkcję praktyczną. Zapoznanie się ze sprawą często wymaga analizy wielu dokumentów, dlatego w gabinecie powinna być przestrzeń, aby je wygodnie rozłożyć.

Jakie meble do sali spotkań?

W przeciwieństwie do gabinetów, w sali spotkań może przebywać nawet kilka osób. Przeznaczone są one do rozmów stron, których celem jest osiągnięcie porozumienia. Z tego względu każdy z uczestników narady powinien otrzymać taki sam fotel. Ponadto na środku warto umieścić owalny stół. Taki model nie tylko jest funkcjonalny, ale także może ułatwić przebieg spotkania. Dzięki okrągłemu modelowi żadna z osób nie będzie siedziała na rogu blatu ani w centralnym punkcie, co z psychologicznego punktu widzenia ma duże znaczenie dla osiągnięcia konsensusu.

Jakie meble do poczekalni?

W meble biurowe warto także zainwestować, wyposażając poczekalnię. Powinny się w niej znaleźć wygodne krzesła oraz regały, na których zostaną ułożone magazyny, słodycze lub inne akcesoria umilające czas oczekiwania. Świetnie sprawdzi się także dystrybutor na wodę, który zostanie umieszczony na niewielkiej szafce. Dzięki temu jeszcze przed konsultacją klient poczuje się dobrze potraktowany.

Tekst sponsorowany: Meble biurowe – https://www.kami.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *